^

Jak nie przeoczyć promocji w AppStore

Przemysław Marczyński

24 sierpnia 2009

promocje_w_appstore.png

Czujecie się czasem w AppStore zagubieni? Ja owszem. Przy tak przytłaczającej ilości aplikacji ją posiada ten market nie jest trudno popaść w depresję. A jeszcze autorzy programów mają czasem widzi misie i puszczają swoje perełki samopas oddając je nam za darmo. Ale jak to wszystko ogarnąć. Nie można przecież codziennie zaglądać do sklepu Apple i wertować dział „Darmowe”. Zgadzam się, ale można to załatwić inaczej.

IMG_0086.PNG

Pierwsza aplikacją, która pozwoli nam uporać się z powyższym problemem jest Pandora Box. Zgrabna aplikacja dzięki której dowiemy się jakie programy zostały przed chwilą dodane do sklepu (New Apps). W sekcji (On Sale) sprawdzimy promocje jakie akurat trwają. Możemy zarówno przeglądać listę programów, których cenę zredukowano do zera jak i jeszcze płatnych pozycji. Prawy górny róg interfejsu umożliwi nam wskazanie, jakiej grupy programy nas interesują. Jeśli nie jesteśmy zainteresowani grami lub książkami wystarczy odptaszyć odpowiednią pozycję. Wertując zasoby sklepu z Pandora Box interesujące nas produkty dodamy do zakładki Ulubione (Favorite). Jeśli cena której z aplikacji spadnie do zera, zobaczymy odpowiednią ikonkę. Nic więc nie powinno nam umknąć.

IMG_0085.PNG

Kolejny program, który również wart jest uwagi to BargainBin. Bardzo ładny interfejs idzie w parze ze świetną funkcjonalnością. W odróżnieniu do Puszki Pandory, nie możemy łączyć kategorii podczas przeglądania listy programów. To dla mnie jedyny, ale bardzo istotny minus. Reszta to już majstersztyk. Wybierając interesującą nas grupę aplikacji możemy przejrzeć promocje jak i programy za zero złotych. Widzimy obok nazwy produktu, jak inni użytkownicy go ocenili oraz w łatwy sposób dodamy go do listy obserwowanych (Watch List). Na dodatek ustalimy cenę, za jaką chcielibyśmy go kupić. Gdy autor obniży koszt za swój program, wówczas BargainBin poinformuje nas o tym. Z faktu, że BB obsługuje technikę Push, to informacja spłynie do nas natychmiast po zaistniałej obniżce.

appshopper.png

Jeśli żaden z opisanych programów nie przekonał Was do zainstalowania (programy są darmowe), a obsługa dotykowego ekranu w telefonie zacznie irytować warto odwiedzić witrynę AppShopper. Tuta sprawdzimy jakie nowe aplikacje zagościły do AppStore, stworzymy listę posiadanych przez siebie produktów oraz wskażemy te, które chcemy mieć. O zmianach cen programów z Listy życzeń (Wish List) zostaniemy poinformowanie e-mailem.

Pandora Box w iTunes: KLIKNIJ
Witryna programu: http://app-zap.com/

BargainBin w iTunes: KLIKNIJ
Witryna programu: http://appadvice.com/support

Witryna AppShoper: http://appshopper.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. neverfree

    Jest jeszcze AppSniper 😉