^

Xtorrent 2 na horyzoncie

Przemysław Marczyński

26 lipca 2009

Xtorrent2.png

Sieć P2P ma się całkiem dobrze. I pomimo faktu, że wciąż kojarzy się z nielegalnym pobieraniem plików, to staje się coraz częściej oficjalnym źródłem dystrybucji plików. Jednym z najlepszych klientów tej sieci na Maca jest program Xtorrent, który wkrótce doczeka się nowej wersji.

Xtorrent2_1.png

Xtorrent 2 przyniesie całkowicie nowy silnik wyszukiwania i pobierania plików. Nazwany został Xcore i jest w 100% napisany w Cocoa. Na dodatek, to ekskluzywny projekt tylko dla platformy Apple. Jego zadaniem jest znaczne poprawienie wyszukiwania i pobierania plików.

Zmianie uległo okno kolejki pobierania. Zostało zmniejszone oraz dodano przyciski do kontroli zasysania danych (pauza / start). Nowością w programie jest również integracja programu z Twitterem oraz iTunes. Program sam wyśle zapisane pliki do naszej biblioteki multimediów oraz poinformuje znajomych na ćwierkającym serwisie o ciekawym pliku.

Jeśli chcecie spróbować własnych sił w testach tej aplikacji należy założyć konto na Twiterze i napisać informację zawierającą „@xtorrent”. Więcej tutaj.

Zapraszam na nową stronę programu. Będziecie mogli zobaczyć tam więcej zrzutów ekranu z Xtorrent2 i znaleźć więcej szczegółowych informacji o zmianach.

Witryna programu Xtorrent 2 – http://www.xtorrent.com/2.0-preview/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Roberto

  strasznie szkoda, że to płatne 😉 chociaż z drugiej strony wygląda na dobry program, więc nic dziwnego 😉

 2. Marucins

  dobry?dobry jest uTorrent i free (jak na razie na mac’a nie jest tak rozwinięty jak na windzie)

 3. P. Marczyński

  @Marucins dobry bo tańszy? warto spróbować jak działa Xt2. a my tutaj rzadko używamy Windows aby cieszyć się wpełni rozwiniętym uT 😉

 4. Adam Nowak

  Dobry bo dobry!
  uTorrent w wersji na Win to kawałek dobrego softu.
  Swoją drogą ciekaw jestem tych nowych funkcji, choć myślę, że w temacie BT uTorrent oferuje wszystko co możliwe dla tej technologi wymiany plików.
  Dla nas instieje Transmission, któremu również niczego nie brakuje.

 5. Adam Nowak

  Zainstalowałem, działa.
  Pomijając wyszukiwarkę torrentów (to nie dla mnie ponieważ korzystam z prywatnych trackerów) nie znajduję w programie niczego co uzasadniałoby jego kupno, ale jak to mówią jeden lubi rybki, drugi…..
  Fakt jednak pozostaje faktem „interfejsik” programu naprawdę milutki

 6. Adam Nowak

  Dodam jeszcze, że w wersji nie Pro program jest w zasadzie zupełnie nieprzydatny.
  Po pierwszych pięciu minutach pracy pojawia się propozycja upgrade do wersji Pro, a po jej zignorowaniu prędkość pobierania spada do 3kB/s i ……
  Z mojej strony to tyle o tym programiku…

 7. Przemysław Marczyński

  @Adam Nowak, doceniam, doceniam, Dzięki za spostrzeżenia 😉