^

Nowy Final Cut Studio i Logic Studio od Apple

Przemysław Marczyński

23 lipca 2009

final_logic.png

Gdy po południu Apple zamknęło swój sklep duża część osób spekulowała co może się pojawić. Czy to nowy iPhone Touche, a może tylko kosmetyka w sklepie? Dziś Apple sprawiło dużą niespodziankę tym użytkownikom, którzy profesjonalnie traktują swoją pracę jako montażysty wideo i muzyki. Dziś witamy nowe wersje Final Cut Studio oraz Logic Studio.

finalcutstudio.png

Nowy Final Cut Studio 7 to ponad 100 nowych funkcji, poprawiających codzienną pracę z programem. Znajdziemy tutaj nowe wersje kodeków ProRes. Poprawiono eksport plików wideo. Teraz cały proces wysyłania filmu na YouTube, iPhonea czy Blu-Ray nie powstrzyma nas od pracy nad projektem. Wszystko odbywa się w tle. Nowe narzędzie Motion 4 pozwoli na jeszcze lepsze i łatwiejsze tworzenie efektów i przejść w filmie. Udoskonalono narzędzia obsługi szybkości czasu oraz znaczników tak niezbędnych podczas pracy nad filmem.

logicstudio.png
Apple odkrywa również, co nowego posiada w sobie aplikacja dla muzyków. Logic Studio 2 to zupełnie nowe narzędzia oraz poprawki już istniejących. Całkowicie nową opcją jest Flex Time. Dzięki niemu będziemy mogli w prosty sposób manipulować czasem i tempem nagranych utworów i sekwencji audio. Modyfikacji uległy najważniejsze narzędzia do nagrywania, edycji i miksowania ścieżek. Wszystko to kryje się pod nazwą Production Tools. Dużo uwagi zwrócono na osoby grające na gitarze. Im oddano zbiór narzędzi Guitar Gear. Dodawanie efektów i mieszanie zgranych dźwięków nie było jeszcze tak dopracowane.
Apple dokonało wielu znaczących zmian w swoich flagowych programach. Większa ergonomia, szybsza praca i więcej możliwości, tak bym określił to, co znalazłem w informacjach dostarczonych nam przez Apple.
Niestety na chwilę obecną nie znamy ceny aplikacji w Polsce. Plotki krążą, że programy pojawią się w okolicy sierpnia.
Witryna Final Cut Studio 7 – http://www.apple.com/pl/finalcutstudio/
Cena Final Cut Studio 7- 999,00 dolarów
Witryna Logic Studio 2 – http://www.apple.com/pl/logicstudio/
Cena Logic Studio 2 – 499,00 dolarów.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy