^

Ozłocony Skype dla Maców

Przemysław Marczyński

20 lipca 2009

skype.png

Cieplutka informacja dobiega nas z bloga programistów Skypea. Właśnie pojawiła się nowa wersja tego komunikatora (2.8), która nie nosi miana Beta. Wszyscy, którzy używają tej aplikacji, powinni czym prędzej uruchomić proces aktualizacji (dodam, że nie znalazłem nowej wersji programu po kliknięciu Sprawdź czy są uaktualnienia w programie). Dużo poprawek błędów i jedna znacząca funkcjonalność – Współdzielenie ekranu.

Skype_niebeta.png

Nowa wersja przynosi możliwość zobaczenia biurka osoby po drugiej stronie komputera. Znamy tą funkcję doskonale z iChata. Mi osobiście bardzo przydała się podczas prac na odległość z komputerem znajomych. Jednak w nowej wersji, ta funkcjonalność ma działać między różnymi platformami (na razie z pominięciem Linuxa). Osobiście nie sprawdzałem czy wszystko działa jak należy. Wierzę jednak tym, którzy piszą ten program i chyba wiedzą o czym mówią 😉 Zatem co? Do testowania z kimś, kto pracuje na Windowsie marsz!

Więcej o aktualizacji na blogu SkypaKLIKNIJ

Pełna lista zmianKLIKNIJ

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (10)
L

10 komentarzy

 1. iSeb

  Hm, a mi wyszukalo aktualizacje od razu

 2. luke_banks

  a mnie nie znajduje a mam wersje 2.7

 3. Rudhy

  Melduję, że screen sharing działa bezproblemowo pomiędzy Mac OS X i Windows. Przypuszczam, że jeśli wersja Linux obsługuje transmisję obrazu (nie interesowałem się) to *odbiór* na Linuchu także będzie działał.

 4. P. Marczyński

  Dzięki Rudhy, to dla mnie cenna informacja. Niestety na wersję dla Linuxa obsługującą Udostępnianie musimy jeszcze poczekać.

 5. Dominik Łada - Moje Jabłuszko

  a u mnie po wrzuceniu tej wersji cały czasy wywala Skypa. Restartuje go. Nie mogę tak na prawdę nic zrobić – dowolna akcja powoduje zwieszkę. Hmm, ma ktoś podobnie?

 6. P. Marczyński

  @Dominiku mi wszystko działa bez problemu. Usuń strą wersję programu jakimś deinstalatorem CleanApp lub AppZapper i ponownie zainstaluj program. Może gdzieś zostały śmieci po starszej wersji.

 7. MACiek

  … u mnie też działa prawidłowo 🙂 zainstalowałem aktualizację na wersji beta 🙂

 8. baart

  a u mnie informuje
  No new update available. You are running the latest version of Skype.
  a mam 2.7.0.330

 9. Mag

  baart, probowalem „Check for updates” na 2.7.cos i tez nic nie znajdowalo. Po uruchomieniu sprawdzania na wersji beta, znalazlo bez problemow i zainstalowalo na ten becie jak wspomina MACiek. Wyglada na to ze to jest aktualizacja dla wersji beta.

 10. P. Marczyński

  Panowie, ja nie kłamię. Podaję tylko informację, która znajduje się na blogu twórców Skypa. Obecnie Skype dla Maków nie jest wersją beta, ale złotym, oficjalnym i jak kto lubi całkowicie oswojonym komunikatorem dla platformy z jabłkiem. Czasem tak bywa, że nowa wersja nie pokazuje się w uaktualnieniach programu. Dlatego właśnie jest MM, aby Was o tym poinformować 😉