^

Zostań beta-testerem

Przemysław Marczyński

14 lipca 2009

MacDeveloper.png

Czasem kliknięcie w reklamę przynosi zaskakujący skutek. Ostatnim czasem wertując strony o aplikacjach zobaczyłem migający bannerek. Pacnąłem w niego myszką i zobaczyłem to – MacDeveloper.

Idea strony bardzo ciekawa. Programiści nawiązują współpracę z twórcami MD, a zarejestrowani użytkownicy witryny znajdują błędy w programach i zgłaszają je autorom. Niby nic, bo życie aplikacji w początkach istnienia to irytujące „zwieszki” i „pady”. Co tu ciekawego? A co powiecie na darmowe licencje i zniżki?

W zależności od tego na jakich warunkach program jest dostarczany do bazy MacDeveloper, możemy po zgłoszeniu (i zaakceptowaniu raportu) błędów otrzymać albo program za darmo albo upust na jego zakup. Nie wspominam o samej satysfakcji, jaka jest gdy nasz pomysł zainteresuję programistów i zostanie wdrożony do programu. Trzeba jednak pamiętać, że życie beta-testera nie jest usłane różami, a raportami o błędach. To ciężka praca i niejednokrotnie potrafi przyprawić o próbę wyrzucenia komputera przez okno. W sezonie ogórkowym, jeśli nie macie co robić w wakacyjne wieczory, może warto jest tu zajrzeć.

Obecnie testowane są poniższe programy.

MacDeveloper2.png
Odwiedź stronę MacDeveloper.net

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy