^

Maktura z edytorem szablonów

Przemysław Marczyński

10 lipca 2009

maktura.jpg

Przyglądam się z dużym zainteresowaniem projektowi Maktura. Ta polska aplikacja do wystawiania faktur jest w moim odczuciu prawdziwy zwiastun zmian na rynku programowania dla komputerów Apple w Polsce. Nie mogę zatem pominąć informacji, która pojawiła się na stronie autorów, o nowej wersji 1.1. Co się nasuwa na myśl? Program rozwija się we właściwym kierunku, a autorzy słuchają głosów użytkowników. Co nowego?

asystent.png

Najważniejsza zmiana, to Asystent Szablonów. To nie jest nawet rozszerzenie do Maktury. To osobna aplikacja. Dzięki niej możemy dopasować wygląd rachunku i sprawić, aby nasz klient padł na kolana. Program prosty w użyciu, jednak do pełnej kontroli nad wizualizacją dokumentu będzie potrzebna znajomość programowanie w HTML. Fakt, nie jest to trudną sztuką, ale osoby nigdy nie programujące, nie rozwiną skrzydeł. Pomocą może służyć krótki przewodnik, jaki przygotowali Panowie z Macoscope. Może kolejne odsłony Asystenta będą miały możliwość zmiany koloru tła przez kliknięcie w jedną ikonę. Czas wysyłać sugestie do autorów. Mimo tego, ruch w dobrą stronę i wróży pojawianie się nowych szablonów do Maktury. Ja się nie zdziwię, gdy ktoś z Was zrobi ładnie wyglądającą paczkę i będzie ją sprzedawał (proszę uwzględnić mój udział w zyskach za podsunięcie pomysłu ;-)). Pamiętajcie, że należy pobrać plik z Makturą ze strony producenta. Sama aktualizacja programu nie wystarczy aby Asystent Szablonów pojawił się na dysku.

Kolejna ważna zmiana, to archiwizacja. Nie musimy już dłubać w „bebechach” aplikacji, żeby wyciągnąć pliki z danymi i umieścić je w bezpiecznym miejscu. Teraz wystarczy wskazać katalog docelowy i tyle.

maktura_archiwum.png

Rośnie nam program do wystawiania faktur na Macu. To cieszy. Pierwsze obietnice zostały zrealizowane. Co czeka nas dalej? Raporty i etykietowanie (opłacone, do kupienia, towar wysłany) faktur.

Szczegółowe informacje o aktualizacji wraz z prezentacją Asystenata zobaczycie na stronie autorów – KLIKNIJ

Program: Maktura
Licencja: Komercyjny
Cena: 199,00 złotych netto
Witryna: http://macoscope.net/maktura/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Krzysztof Maj

    Trzymam kciuki za rozwój tego programu. Wydaje mi się, że jeszcze trzeba do niego nieco dodać, np. możliwość wystawiania faktur w obcej walucie, jak słusznie ktoś zauważył. Super, że platforma Mac zaczyna być atrakcyjna również w tym kraju!