^

Nowy Glims rozbuduje możliwości Safari 4

MM58.png

Safari to świetna przeglądarka. Rzekłbym doskonała, ale… No właśnie to „ale” zawsze musi się pojawić. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju wtyczki, które mają za zadanie ulepszyć to co jest dobre. Od niedawna, darmowa wtyczka Glims, obsługuje nowe Safari (mi działa również z najnowszą aktualizacją, która pojawiła się wczoraj). A warto sięgnąć po ten program z kilku powodów.

glims2.png

Z tym rozszerzeniem przeglądarki, będziemy mieli większą kontrolę na zakładkami. Dodano takie drobnostki jak wyświetlanie faviconek na przekładkach. Omyłkowo zamknięta przekładki nie zmusi nas do mozolnego przeszukiwania historii. Skrótem klawiaturowym CMD+Z, otworzymy ostatnio zamknięte okno. Będziemy mogli ustalić gdzie pojawi się nowa zakładka i zamkniemy ją środkowym przyciskiem myszy. Bardzo przyjemnie wygląda proces wyszukiwania. Po wpisaniu frazy zobaczymy listę sugerowanych trafień (jak na powyższym zdjęciu). Mi szczególnie podoba się funkcja Pełny ekran. Okno przeglądarki wypełnia całkowicie nasz monitor i nic nie będzie nas rozpraszać podczas przemierzania internetu. Warto podkreślić, że Glims jest całkowicie spolszczony, więc nie będziemy mieli kłopotów z konfiguracją programu.

Glims3.png

Witryna wtyczki Glims – http://www.machangout.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Roberto

    fakt – glims to dodatek obowiązkowy do Safari 🙂

  2. MACiek

    … a jest taka wtyczka do Firefox-a ?

  3. Remik_K

    Zeby tylko jeszcze dodali gesty myszy to byloby 100% zadowolenia a tak trzeba instalowac inny dodatek do tego. Troche nie rozumiem Apple dlaczego gesty myszy nie sa wbudowane gdyz wiemy jak ulatwiaja gesty na nowych touchpadach w MacBookach i nie wiem dlaczego nie mam miec latwiej rowniez n amoim stacjonarnym maku. No coz…kto zrozumie Apple powinien nagrode dostac.