^

VLC w wersji finalnej

MM57.png

Ta aplikacja to najlepszy odtwarzacz filmów na Maca. Nie masz go jeszcze zainstalowanego, to zrób to dziś koniecznie, bo właśnie ukazała się ostateczna wersja, która zamyka proces testów beta nad programem. Mieliście kłopoty z odtwarzaniem filmów z napisami na Macu? Uważacie, że to niemożliwe aby obejrzeć film w divixie, MPEG4 i tonie innych formatów? VLC radzi sobie z tym doskonale.

Nowa wersja to wsparcie i poprawa w odtwarzaniu filmów i napisów oraz dodanie obsługi nowych list odtwarzania. Program działa bardzo przyzwoicie i cieszy swoją funkcjonalnością na wszystkich platformach: Mac OS X, Linux i Windows. Przy swojej wszechstronności (ktoś mi powie jakiego pliku wideo nie da się nim otworzyć?) VLC jest darmowy. Posiada również całkowicie spolonizowany interfejs.

Aplikacja ta, jest obowiązkowa na każdym dysku twardym. Zasysajcie.

Witryna VLC – http://www.videolan.org/vlc/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (14)
L

14 komentarzy

 1. bajtek

  wszyscy sie zachwycaja tym vlc, ale to mplayer rzadzi! 🙂

 2. P. Marczyński

  MPlayer taaaa. od niego wszystko się zaczęło. Jednak w ostatnim czasie brakło chyba tchu autorom. VLC rządzi 😉

 3. Krzysztof Maj

  VLC to jeden z najlepszysz (może nawet najlepszy) odtwarzacz video na Maca. Wersja 1.0 to duży sukces dla VideoLAN. Chociaż patrząc na port Mac OSX, to brakuje mu np. wsparcia dla IGMPv3 oraz MLDv2, co może go dyskwalifikować jeśli chcemy odebrać stream multicastowy na naszym Maczku.

 4. Krzysztof Maj

  Mam też kolegę korzystającego z Linuksa i on np. narzekał, że nie działa streaming video z karty telewizyjnej w LAN. Ciekawe czy teraz to zostało poprawione.

 5. Roberto

  PYM Player rządzi 😉
  ja tam uwielbiałem Movie Time, ale autorzy chyba o nim zapomnieli…
  VLC pewnie jeszcze nie raz spróbuję 😉

 6. Kielmor

  program jest przedni, tylko niech mi ktoś proszę powie kiedy przypomną sobie o JVC i rozszezeniu TOD ?

 7. Harmony

  A u mnie wszystkie te programy mialy zadyszke przy odtwarzaniu full hd- jedynie xbmc sobie poradzil bez problemu. Ciekawe, czy w wersji 1.0 VLC ogarnie mkv 1080p bez czkawki 🙂

 8. Kielmor

  Jestem strasznie zły że muszę konwertować TOD’y na MOV’y by montować w iMovie i Final Cut Express. JVC i Apple jakoś nie mogą się dogadać 🙁
  Myślę że to wstyd że Apple ignoruje JVC !!!

 9. korniszon

  PYM Player. Opcja automatycznego pobierania napisów z napiprojektu rządzi.

 10. Remik_K

  Ciesze sie z wersji 1.0, ale skoro juz jest o nim mowa to moze mi ktos powiedziec jak mam wylaczyc ustawienia VLC aby nie integrowal sie z klawiatura apple. Wylaczylem wszystko na off ale dalej gdy wcsne play na lklawiaturze to wlacza mi sie zarowno iTunes jak i VLC (jelsi jest otwarty) Strasznie mnie to wkurza. Pomoze mi ktos? I drugie pytanie: mam zgrany film z BlueRay tak jak leci bez konwertowania go do AVI czy MKV i nie mam pojecia czym na maku mam to odtworzyc. Myslicie ze XMBC lub PLEX poradzi sobie? Bo VLC nie chce. Z gory dzieki.

 11. P. Marczyński

  @Remik_K niestety nie mam takiej fajnej klawiatury i nie mogę tego sprawdzić na sobie. Ja jednak bym spróbował po wyłączeniu w VLC skrótów, wylogować się. Mi już tak kilka opcji sam się „naprawiło” 😉

 12. Remik_K

  Mnie tez sie tak juz pare rzeczy naprawilo, ale niestety nie to. No coz. Zobaczymy dalej.

 13. Wojtek

  Ja się przesiadłem na PymPlayera, dlaczego? bo nowa wersja ma napisy w wysokiej rozdzielczości, a nie te ledwo widoczne w VLC, poza tym automatyczne pobieranie napisów z NapiProjekt.

 14. CrAsH

  Co wy? Nie uzywaliscie BestPlayer’a??? Od dawna sam pobiera napisy. I jest najlepszy, gdyby w VLC bylo automatyczne pobieranie napisow (nie wiem czy kiedys gdzies jakiejs wtyczki nie widzialem do tego) to przesiadlbym sie calkowicie na VLC. VLC nawet z pustala film wyswietli 😀