^

Dropzone – przeciągnij i upuść jak szwajcarski scyzoryk

dropzone.png

Tytuł troszkę przydługi, jednak pozwoliłem sobie zacytować twórców programu. Ale o co chodzi zapytacie? O bardzo przyjemną rzecz, która nie jest eureką jeśli znamy Automatora pod Mac OS X. Dropzone to zagnieżdżona w Docku aplikacja, dzięki które przy pomocy myszki będziemy mogli zrobić dużo i szybko różnych rzeczy z naszymi plikami.

dropzone2.png

Przeciągając na znaczek programu dokument mamy możliwość wysłania go na przykład do serwisu Flickr bądź na inny dowolny serwer FTP. Dodanie załącznika do wiadomości e-mailem to również jeden ruch myszką. Kopiujemy pliki do jednego czy dwóch katalogów? Proszę bardzo, możemy sobie dodać i taki moduł. Mógłbym tak jeszcze długo. Pomysł na aplikację staje się jeszcze bardziej ciekawy, gdy powiem, że program będąc jeszcze w fazie beta ma już swoje rozszerzenia, które jak zapewniają autorzy będą ciągle rozwijane.

Jak wspomniałem idea programu mało odkrywcza, ale ładnie opakowana i nie wymaga od nas znajomości języka skryptów. Mi pomysł przypadł do gustu. Obecnie koszt aplikacji to 10 dolarów. Program w fazie testów.

Witryna programu Dropzone – http://aptonic.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Roberto

    faktycznie – opakowanie ładne 🙂