^

Menu Browser – NASZ belkowy uruchamiacz

Przemysław Marczyński

5 czerwca 2009

menubrowser.png

Pewnie pominął bym tą pozycje gdyż aplikacji które otwierają pliki i rezydują na belce systemowej jest cała masa. Ta na dodatek jest płatna i nie ma żadnych wyróżniających się funkcji. Jednak muszę o niej napisać. Bo ten program jest nasz, polski, choć nie po polsku.

Przeglądając witrynę MacUpdate moją uwagę przykuł powyższy zrzut ekranu z aplikacji. A dokładnie ikona ojczystej flagi jaka na nim widnieje. To układ polski układ klawiatury. Zaciekawiony tym znaleziskiem kliknąłem.

Autorem programu jest nasz rodak Adam Warski. Cieszy to bardzo, że młodzi biorą się za pisanie aplikacji. Program pozwoli nam uruchomić dowolny program i plik wprost z belki systemowej. Ja używam takich rozwiązań, ponieważ nie cierpię zapchanego Docka. Jak wspominałem, program nie ma żadnych zaawansowanych funkcji. Spełni jednak doskonale powierzone mu zadanie dostępu do plików i folderów. Jeśli chcecie wspomóż naszego rodzimego autora to kod licencyjny na ten program kosztuje 5 dolarów.

Panie Adamie, troszkę mi głupio o to prosić, ale czy nie można zrobić tłumaczenia programu na język polski. Witryna również będzie lepiej wyglądać na naszych rodzimych komputerach gdy zobaczymy tam „ogonki”.

Witryna programu Menu Browser – http://www.warski.org/menubrowser/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Adam Warski

    Polska wersja – jak najbardziej, to dopiero wersja 1.0 :).