^

Mac OS X 10.5.7

softwareupdate.png

Od pierwszej pogłoski do finalnej wersji minął szmat czasu. Ale się doczekaliśmy. Najnowsza łata do Leoparda wylądowała na serwerze Apple. Paczka waży nie mało, bo aż 449MB w Uaktualnieniach. Znajdziemy tu poprawki między innymi do AirPort, iChat, Mail, Sieci…. i więcej.

Przy tak dużej aktualizacji, warto pamiętać o czterech sprawach:

1. Archiwizacja danych przed aktualizacją.

2. Jeśli nie lubisz niespodzianek, poczekaj tydzień, a dowiesz się jak system pracuje u innych osób.

3. Pamiętaj o naprawie przywilejów po aktualizacji Programy/Narzędzia dyskowe

4. Aktualizuj pobierając paczkę Combo, tak na wszelki wypadek. Combo to zbiór całej aktualizacji od początku wydań Leoparda. Masz wówczas pewność, że system nie pominął czegoś podczas zaciąganiai danych przez Uaktualnienia.

Więcej informacji o łatce 10.5.7 – tutaj

Plik z aktualizacją Mac OS X 10.5.7 Combo znajdziecie tutaj (729MB) – http://support.apple.com/downloads/Mac_OS_X_10_5_7_Combo_Update

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (9)
L

9 komentarzy

 1. makjuzer

  IMO dodałbym jeszcze konto admina na którym przeprowadzamy aktualizacje:)

 2. P. Marczyński

  Próba instalacji bez praw admina, to prawdziwa sztuka. Komu się udało niech napisze 😉 Myślę, że wówczas na łatkę 10.5.8 czekalibyśmy kilka minut.

 3. iSeb

  A mi sie najbardziej nie podoba to, ze automatyczne powiadomienia o aktualizacjach dzialaja tylko na koncie Administratora. Jak uzywam konta bez praw admina to musze recznie sprawdzac czy sa aktualizacje 🙁

 4. Kowalewski

  Zaktualizowalem do 10.5.7 na moim MBA ,generalnie nie zauwazylem poprawy natomiast kilka dziwnych zachowan programy miela sie przed uruchomieniem i pojemnosc baterii ze 100%spada regularnie o 1% dziennie mimo wylaczania kompa na noc wczesniej tego nie robilem tylko usypialem i po wlaczeniu bateria doladowywala sie do 100% bez problemu na razie mam 25 cykli to chyba za wczesnie na spadek pojemnosci baterii.Moze sprobowac sciagnac combo tylko nie wiem czy to cos poprawi po za tym ze zabierze znow kilka MB z dysku ktory i tak nie jest za duzy
  Pozdrawiam

 5. Kowalewski

  Znalazlem przyczyne rozladowywania poprostu ladowarka siadla wiec jeden problem rozwiazany pozostaje mielenie (spowolnienie)otwierania programow co nie mialo miejsca przed uaktualnieniem?Oraz po uruchomieniu przed przejsciem do tapety chwilowy niebieski ekran?

 6. P. Marczyński

  @Kowalewski, spróbuj uruchomić Narzędzia dyskowe i naprawić przywileje. Program znajdziesz w Programy/Narzędzia. Czasem (często) nadpisywane są uprawnienia plików po instalacji dużej aktualizacji. Ciekaw jestem czy uaktualniałeś system klikając Uaktualnienia w systemie czy pobrałeś wersję Combo z serwerów Apple?

 7. Kowalewski

  @Marczynski,w pierszym momencie uaktualnienie przeprowadzilem przez systemowy update,ale w wyniku sensacji ktore notabene dalej wystepuja (bateria ladowanie)postanowilem ponownie uaktualnic przy pomocy combo.Mimo to nie widze poprawy akcje naprawy uprawnien tez przeprowadzilem ale po za informacja ze dysk wydaje sie pracowac poprawnie mimo wielu bledow uprawnien wyswietlonych w dzienniku,tak wiec pozostaje w oczekiwaniu jak cos wywali naprawde i wtedy oddam do serwisu poki jest na gwarancji.Posiadam rowniez macbook-a czarnego od 2 lat i ten spisuje sie nienagannie mimo uaktualnien.
  Pozdraiam

 8. Kowalewski

  Jednak to nie zasilacz caly czas problem z ladowaniem nie wiem co robic?