^

Qumana – darmowy przyjaciel bloggera

Przemysław Marczyński

19 kwietnia 2009

Qumana.png

Prowadzenie bloga nie jest prostym zadaniem. Wiedzą to wszyscy ci, którzy piszą na swojej stronie i te osoby, które chciały, ale zaprzestały. Możliwości jest wiele, Blogger, LiveJournal i oczywiście WordPress. Każdy z tych systemów prowadzenia witryn posiada swoją konsolę, którą służy do wprowadzania wpisów na stronie. Wszystko to odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej i w moim odczuciu nie jest najwygodniejsze. Naszczęście jest rozwiązanie, które pozwoli nam prowadzić stronę bez konieczności połączenia z internetem – Qumana.

Qumana2.png

Ten darmowy edytor blogów wspiera najważniejsze obecnie platformy blogowe. Umożliwia pisanie wiadomości wprost ze swojego komputera i umieszczanie ich na stronie. Możemy skorzystać z edytora Html oraz pisania wiadomości w edytorze WYSIWYG, co oznacza mniej więcej tyle, że bez konieczności zagłębiania się w kod stron internetowych, będziemy mogli wyśrodkować tekst, pogrubić go i zrobić z nim dużo innych rzeczy. Z poziomu aplikacji pozwolimy naszym czytelnikom dodawać komentarze, a sami umieścimy w pisanej wiadomości słowa kluczowe. Dodanie zdjęcia wymaga od nas jedynie przeciągnięcia go w okno tworzonego wpisu. Qumana potrafi obsłużyć jednocześnie kilka witryn. Jeśli posiadamy więc dwa, trzy lub więcej blogów, będzie to bardzo pomocnym rozwiązaniem.

Co ważne, aplikacja jest całkowicie darmowa. Pamiętam, że poprzednia wersja posiadała kilka błędów, ale wczorajsza aktualizacje, podobno sprawuje się znacznie lepiej. Polecam.

Witryna Qumana – http://www.qumana.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

  1. Piotrek

    WYSIWIG a nie WYSIWING 😉
    What You See Is What You Get

  2. P. Marczyński

    Dzięki, poprawione.

  3. makojad

    @Piotrek No, skoro już wytłumaczyłeś, że to skrót od pierwszych liter 'What You See Is What You Get’, to powinien on wyglądać tak: WYSIWYG 🙂
    I to dopiero jest poprawna wersja.

  4. P. Marczyński

    Normalnie uwielbiam Waszą spostrzegawczość 😉 Człowiek wie o czym pisze, ale i tak byka strzeli. Literowałem to kilka razy przed napisaniem tego wpisu i wyszło… jak zawsze 😉