^

Office dla Maków – wersja testowa

Przemysław Marczyński

14 kwietnia 2009

msoffice2008.png

Microsoft poczyniło bardzo miły gest dla wszystkich, którzy nie mogą się zdecydować na kupno pakietu biurowego. Od dziś każdy chętny będzie mógł pobrać 30. dniową wersję testową najnowszego zbioru aplikacji dla biura – Microsoft Office 2008 for Mac.

Pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że większości z nas, darmowe rozwiązania biurowe wystarczają w codziennej pracy. NeoOffice czy OpenOffice to doskonałe produkty. Nie można jednak odmówić firmie z Redmond, jej wkładu w rozwój edytorów tekstu i nadanie kierunku w rozwoju aplikacji biurowych. Word jest wzorem aplikacji do pisania dokumentów i trzeba oddać tu należyty szacunek programistom z firmy Billa Gatesa.

Pakiet Microsoft Office 2008 to bardzo dobra pozycja na rynku programów. Nawet jeśli nie jesteśmy zainteresowaniu jej nabyciem, warto sprawdzić jak taki pakiet działa. Ja zasysam, pomimo faktu, że iWork sprawdza się u mnie niezawodnie 😉

Pobierz pakiet Microsoft Office 2008 for Mac – KLIKNIJ

Aktualizacja – Ku mojemu zdziwieniu skorzystać z odnośnika na stronie pobierania mogą tylko osoby zamieszkujące USA oraz Puerto Rico. Na szczęście witryna nie skanuje adresów IP dla weryfikacji osoby. Należy podać jedynie adres zamieszkania i kod. Ja powiem tylko, że paczka waży 545MB.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. grzegor

  Microsoft Office to bardzo dobry produkt. Dla wymagających dużo potężniejszy od iWork i dużo szybszy od OpenOffice/Neo. Proponuję zagorzałym fanbojom odrzucić na chwilę uprzedzenia do MS i spróbować. Zawsze przecież można usunąć po miesiącu.

  Odpowiedz
 2. CoSTa

  To JEDYNY produkt do sensownej wymiany plików w biurze. Sorry ale OpenOffice czy iWork po prostu nie radzą sobie zbyt dobrze z obsługą formatów MS Office (abstrahując już od tego, czyja to wina). Zderzam się z tym na codzień i o ile w domu może OO czy iWork wystarczyć, o tyle w biurze to MS Office jest standardem i basta.
  Dzięki za info, popróbuję na pewno.

  Odpowiedz
 3. Maciek Bielski

  Jak dla mnie w iWork niestety brakuje kilku rzeczy (szczegóły ;)), ale do codziennego użytkowania całkowicie wystarcza.

  Odpowiedz
 4. grafmarr

  Z problemem wymiany plików dokumentów biurowych z przeważającym środowiskiem użytkowników Win PC stykam się na codzień. Popieram więc to co napisał @CoSTa, to jedyny produkt do sensownej wymiany plików w biurze.
  @grzegor: rzeczywiście MS Office jest szybszy od Open/NeoOfiice i jest bogatszy funkcjonalnie od iWork. Nie zapominaj jednak, że spośród tych wszystkich tylko MS Office w wersji dla Mac OS X nie istnieje w wersji zlokalizowanej na język polski, a to dyskwalifikuje go z powszechnego używania w środowisku biurowym w Polsce. Oczywiście wiem, że istnieje już polski słownik do wersji 2008 i da się pracować z wersją angielską (sam tak robię), ale to nie załatwia sprawy.

  Odpowiedz
 5. Patrycjusz Szubryt

  ja uzywam iWork ze wzgledu na niewielkie wymagania moje (arkusz kalkulacyjny + umowy i oferty). Jestem jednak zdania, ze Office od M$ to bardzo dobry zestaw narzedzi do biura, a wlasciwie bezkonkurencyjny. Co jak co trzeba im oddac co im sie nalezy w tej materii. Dodam jeszcze, ze ponoc (jak sami rzecznicy z m$ napomknęli) office na maca to najbardziej udany wypust offica 🙂

  Odpowiedz
 6. Martyna

  Witam wszystkich!
  Niedawno słyszałem o jakiejś polskiej nakładce do MS Office.
  Czy ktoś może to potwierdzić? (lub zaprzeczyć :))
  Z góry dziękuję.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.