Kategorie Archiwum

Informacje o Parallels Desktop for Mac po polsku

Tak, informacja dość spóźniona, ale należy ją odnotować. Zresztą pierwsze wieści o polskiej wersji Parallels Desktop for Mac znalazłem na stornie Mojego Jabłuszka. Postanowiłem troszkę powęszyć. Najważniejsze jest, że od 19 lutego możemy cieszyć się bardzo dobrze przygotowanym tłumaczeniem programu do uruchomienia systemu Microsoft Windowsa na komputerach Apple.

Polski język towarzyszy nam już od samej instalacji programu. Cały interfejs i ustawienia aplikacji są całkowicie przetłumaczone.

Nie pominięto pomocy technicznej i podręcznika. Jeśli nie chcecie wertować całej instrukcji obsługi (286 stron) to zawsze można rzucić okiem na pozycję Szybki start. To już zaledwie 36 stron.

Za cały projekt odpowiada firma Systemy Informatyczne ITXON Sp. z o.o. I nie ma co, ale zrobiła to profesjonalnie. Firma ta, jest również generalnym dystrybutorem oprogramowania firmy Parallels na terenie Polski.

Pozwoliłem sobie zadać kilka pytań Panu Rafałowi Michalakowi z firmy ITXON.

MM: Od jak dawna polski język występuje w programie Parallels for Desktop?
R. Michalak: Polska wersja Parallels Desktop jest już na rynku od ponad 2 lat. Program można pobrać z naszej strony www.itxon.pl.

MM: Czy program Parallels for Desktop 4 można już nabyć w wersji pudełkowej w salonach komputerowych?
R. Michalak: Generalnie produkt jest sprzedawany przez wszystkich dystrybutorów Apple w Polsce. Ponieważ 4 ukazała się w polskiej wersji językowej pod koniec lutego to obecnie mogą być jeszcze problemy związane z dostępnością wersji pudełkowej tego programu w salonach iSource.

MM: Przyznam się, że przegapiłem fakt, iż Parallels for Desktop jest w Polskiej wersji językowej. Jednak na stronie firmy Parallels.com nie ma możliwości pobrania aplikacji w naszym języku. Można znaleźć odnośnik do wersji niemieckiej, rosyjskiej ale nie do polskiej. Dlaczego?
R. Michalak: Wcześniej też nie było tam umieszczonej naszej wersji językowej. Nie wiem czy to się nie zmieni w najbliższym czasie. Trwają rozmowy na ten temat. Brak polskiej wersji wynika z pewnych zapisów na naszej umowie dystrybucyjnej.

MM: Co z osobami, które zakupiły Parallels 4 ale w wersji angielskiej (pudełko). Czy bez problemu skorzystają z dobrodziejstw tłumaczenia pobierając aplikację z Państwa strony i używając klucza seryjnego?
R. Michalak: Klucze do wersji językowych są różne. Tak więc jeżeli ktoś kupił wersję angielską to niestety nie będzie mógł przejść na wersję polskojęzyczną.

Jeszcze jedna ważna informacja dla osób, które kupiły program Parallels for Desktop w wersji 3.X PL po 1 września 2008. Mogą one bezpłatnie otrzymać klucz aktualizacyjny do nowej wersji PD 4.0 PL. Warunek to przesłanie na adres parallels_upgrade@itxon.pl faktury zakupu programu i klucza aktywacyjnego do wersji 3.0 PL. Wymiana kluczy będzie trwała do 30.04.2009.

Cieszę się bardzo, że pojawia się coraz więcej polskich wersji językowych. To jest mocno obiecujący temat, że nasz rynke zaczyna być dostrzegany przez duże firmy. Oby tak dalej.

Strona z podręcznikami w języku polskim oraz wersją testową PD 4PL – http://www.itxon.pl/down_parallels

Witryna firmy Systemy Informatyczne ITXON Sp. z o.o. – www.itxon.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

1 rok temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

1 rok temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

1 rok temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

1 rok temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

1 rok temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

1 rok temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.