^

Informacje o Parallels Desktop for Mac po polsku

pd4.png

Tak, informacja dość spóźniona, ale należy ją odnotować. Zresztą pierwsze wieści o polskiej wersji Parallels Desktop for Mac znalazłem na stornie Mojego Jabłuszka. Postanowiłem troszkę powęszyć. Najważniejsze jest, że od 19 lutego możemy cieszyć się bardzo dobrze przygotowanym tłumaczeniem programu do uruchomienia systemu Microsoft Windowsa na komputerach Apple.

Polski język towarzyszy nam już od samej instalacji programu. Cały interfejs i ustawienia aplikacji są całkowicie przetłumaczone.

SmartGuard.png

Nie pominięto pomocy technicznej i podręcznika. Jeśli nie chcecie wertować całej instrukcji obsługi (286 stron) to zawsze można rzucić okiem na pozycję Szybki start. To już zaledwie 36 stron.

pd4pl2.png

Za cały projekt odpowiada firma Systemy Informatyczne ITXON Sp. z o.o. I nie ma co, ale zrobiła to profesjonalnie. Firma ta, jest również generalnym dystrybutorem oprogramowania firmy Parallels na terenie Polski.

Pozwoliłem sobie zadać kilka pytań Panu Rafałowi Michalakowi z firmy ITXON.

MM: Od jak dawna polski język występuje w programie Parallels for Desktop?
R. Michalak: Polska wersja Parallels Desktop jest już na rynku od ponad 2 lat. Program można pobrać z naszej strony www.itxon.pl.

MM: Czy program Parallels for Desktop 4 można już nabyć w wersji pudełkowej w salonach komputerowych?
R. Michalak: Generalnie produkt jest sprzedawany przez wszystkich dystrybutorów Apple w Polsce. Ponieważ 4 ukazała się w polskiej wersji językowej pod koniec lutego to obecnie mogą być jeszcze problemy związane z dostępnością wersji pudełkowej tego programu w salonach iSource.

MM: Przyznam się, że przegapiłem fakt, iż Parallels for Desktop jest w Polskiej wersji językowej. Jednak na stronie firmy Parallels.com nie ma możliwości pobrania aplikacji w naszym języku. Można znaleźć odnośnik do wersji niemieckiej, rosyjskiej ale nie do polskiej. Dlaczego?
R. Michalak: Wcześniej też nie było tam umieszczonej naszej wersji językowej. Nie wiem czy to się nie zmieni w najbliższym czasie. Trwają rozmowy na ten temat. Brak polskiej wersji wynika z pewnych zapisów na naszej umowie dystrybucyjnej.

MM: Co z osobami, które zakupiły Parallels 4 ale w wersji angielskiej (pudełko). Czy bez problemu skorzystają z dobrodziejstw tłumaczenia pobierając aplikację z Państwa strony i używając klucza seryjnego?
R. Michalak: Klucze do wersji językowych są różne. Tak więc jeżeli ktoś kupił wersję angielską to niestety nie będzie mógł przejść na wersję polskojęzyczną.

Jeszcze jedna ważna informacja dla osób, które kupiły program Parallels for Desktop w wersji 3.X PL po 1 września 2008. Mogą one bezpłatnie otrzymać klucz aktualizacyjny do nowej wersji PD 4.0 PL. Warunek to przesłanie na adres parallels_upgrade@itxon.pl faktury zakupu programu i klucza aktywacyjnego do wersji 3.0 PL. Wymiana kluczy będzie trwała do 30.04.2009.

Cieszę się bardzo, że pojawia się coraz więcej polskich wersji językowych. To jest mocno obiecujący temat, że nasz rynke zaczyna być dostrzegany przez duże firmy. Oby tak dalej.

Strona z podręcznikami w języku polskim oraz wersją testową PD 4PL – http://www.itxon.pl/down_parallels

Witryna firmy Systemy Informatyczne ITXON Sp. z o.o. – www.itxon.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. john.doe

    parallels to bardzo przydatny program dla widowsowców, cieszy fakt że jest zlokalizowany 🙂 fajnie, że coraz więcej programów jest po naszemu 😉

  2. Bogdan Rudolf

    Witam serdecznie i pozdrawiam. Mam pytanie mam zainstalowaną maszynę wirtualna paralles na moim macu uaktualniłem ja do nowej wersji bo na nowym systemie maca macossierra starsza wersja paralles nie funkcjonowała. Zakupiłem nową wersję instalacja przebiegła pomyślnie ale windows 7 który mam na botcamp bardzo długo się otwiera na maszynie wirtualnej i jakie kol wiek czynności chce wykonać to bardzo długo to trwa w przeciwilęstwie do starej wersji gdzie otwierało sie wszystko normalnie. Co mam zrobić by windows na Paralles chodził normalnie i nie zacinał się, np chce otworzyć Worda to otwiera sie ok 15 minut. Pozdrawiam Bogdan