^

Moje Jabłuszko 02/2009 – Parada Nowości

Przemysław Marczyński

25 lutego 2009

Okładka0902.jpg

Drugi numer w nowym roku właśnie (oficjalnie) wylądował. Nie obyło się bez problemów z Moim Jabłuszkiem. Kilka osób już pewnie go przeczytało inni z niecierpliwością wypatrują go w swojej skrzynce. Niestety, to co nowe często zawodzi, jednak zapchanie się listy mailingowej świadczy o tym, że spore grono osób chce przeczytać ten numer. Wcale się nie dziwię, bo jest w czym zanurzyć wzrok.

Zebrano w jednym miejscu nowości od Apple, które zostały przedstawione na styczniowym MacWorldzie. Nowy Macbook Pro 17″, pakiety iLife’09 oraz iWork’09 to tylko część z tego co zostało dokładnie opisane. I znów nie zabrakło ciekawych wywiadów. Na uwagę zasługuje rozmowa z reżyserem filmu MacHEADS. Nie możemy też przejść obojętnie obok felietonów (jeden zapewne wzbudzi falę dyskusji o społeczności Makowej).

I na koniec słów kilka o konkursach. Moim osobistym liderem tego numeru jest Drive Genius 2. Wspominałem o tej aplikacji na Mój Mac. Warto posiadać ten program w swoich zbiorach. Jednak tuż za nim jest miła niespodzianka, film MacHEADS. Smaczku tej nagrodzie dodaje fakt, że w Polsce nie da się go zdobyć w oficjalnym obiegu filmowym. Na koniec zerkam na pakiet iLife’09. Przyznaje się, nie mam go jeszcze i nic nie wskazuje, że kryzys światowy pozwoli mi zaopatrzyć się w ten produkt. Okazja jest zatem świetna.

Dobrze, za dużo już tych wywodów. Kilka niespodzianek w nowym wydaniu MJ jeszcze znajdziecie. Kto chętny powinien odwiedzić poniższy adres.

Witryna magazynu Moje Jabłuszko – www.mojejabluszko.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy