^

iConvertX baw się formatami plików

Przemysław Marczyński

1 lutego 2009

icustomize.png

W poszukiwaniu aplikacji do zmiany formatu plików wideo i audio odsyłam Was do bardzo prostego produktu o nazwie iConverterX. Obecnie możemy się cieszyć nową wersją 2.0a. Ta mała literka „a” świadczy o początku prac nad programem. Może iConverterX nie ma jeszcze ikonki, ale konwertowanie dokumentów mu całkiem sprawnie.

Wśród obsługiwanych formatów znajdziemy: mp4, avi, mov, wav, aiff, mp3, mpeg, divix i sporą gromadkę innych. Nie jest to jakiś duży kombajn z powalającą ilością funkcji, jednak swoje powinien wykonywać na przyzwoitym poziomie. Cena również bardzo przyjemna – 3,75. Jeśli nie kupimy licencji to będziemy mogli przerobić 5 dowolnych plików. Obsługa programu nie wymaga wielkiego opisu. Łapiemy plik i przeciągamy do okna aplikacji. Ot tyle.

Autorzy reklamują swój program hasłem: „Już więcej nie będziesz potrzebował QuickTime Pro aby konwertować pliki wideo”. Czy jest to prawdziwe stwierdzenie oceńcie sami.

Witryna programu iConverterX – http://www.itubex.dse.nl/page1/page1.html

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Psi

    A ja polecam Handbrake i MPEG Streamclip – cena również bardzo przyjemna – 0,00 zł 😉

  2. MACiek

    … a ja szukam konwertera do zmiany plików z rozszerzeniem *.rmvb, może znacie coś dobrego w rozsądnej cenie 😉