^

Content Barrier X5 – pełna ochrona dla rodziców

Przemysław Marczyński

9 stycznia 2009

ContentBarrierX5.png

Kolejną wartą uwagi pozycją, która pojawiła się na targach Macworld Expo jest Content Barrier X5. Nowa wersja niesie ze sobą kilka ważnych zmian i rozszerza możliwości monitorowania co robią nasze pociechy przy komputerze.

Content Barrier daje bardzo duże możliwości zabezpieczenia dostępu do niepożądanych treści w internecie. Zaczynając od witryn, e-mail, aplikacje p2p i czaty. Aplikacja posiada możliwość tworzenia profili dla każdego z użytkowników o różnym stopniu zabezpieczenia.

cbx506_big.png

W nowej wersji znacznie poprawiono interfejs użytkownika. Nie powinien on przysporzyć kłopotu osobom, które nie władają dobrze językiem angielskim. Dodano opcję zapisu aktywności osób. Będziemy mogli zobaczyć jakie strony odwiedzały nasze dzieci, jakie uruchamiały programy oraz co wpisywały z klawiatury. Dla pełnej kontroli dodano blokowanie montowania zewnętrznych dysków i napędów. Gdy wyjdziemy z domu, również będziemy mogli monitorowania to co dzieje się na komputerze. Wystarczy, że dostaniemy się do komputera podłączonego do sieci.

Content Barrier X5 to bardzo zaawansowane narzędzie do ochrony przed niebezpiecznymi informacjami. Niestety, internet w swojej wolności daje ogromne pole do popisu dla osób, które wykorzystują sieć w bezsensowny sposób zatruwając nam życie. Ta aplikacja, to pewna głowa, że nagie panie nie będą gościły na pulpitach nasz dzieci.

Witryna programu Content Barrier X5 – http://www.intego.com/contentbarrier/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy