^

Wszystko w jednym pudełku – Mac Box Set

Przemysław Marczyński

6 stycznia 2009

macboxset.png

I już po konferencji rozpoczynającej Macworld Expo. Ku mojej uciesze sporo było o aplikacjach: iLife oraz iWork. Lubię te produkty bardzo, a teraz wydają się jeszcze lepsze.

iLife09.png

W moim odczuciu zmiany w iLife to kosmetyka i nie ma tutaj nic co powaliłoby mnie na kolana. No może jedynie możliwość wysyłania zdjęć na Facebook i Flickr wydaje się ciekawą opcją, jednak znamy to już z innych programów. Bo chyba możliwość segregowania zdjęć za pomocą twarzy nie będzie moim hitem, ani lokalizacja zdjęć na mapie.


ilife09-2.png

Do tego masa nowych szablonów i przejść podczas prezentacji w iPhoto. W iMove poprawiono edycję i tutaj zmiany wydają się sensowne. Do GarageBand dodano lekcję muzyki. Apple nie pogardziło i tutaj znaleźć kącik na zarobienie kilku dolców Za lekcje trzeba będzie zapłacić. Trzeba jednak przyznać, że wyglądają one ciekawie. iWeb… tu chyba nie ma bardzo o czym pisać. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

iWork09.png

Znacznie lepiej prezentuje się aktualizacja pakietu biurowego iWork. Dodano poprawki i nowe możliwości do edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego Numbers. Keynote wyposażono w możliwość dodawania animacji pomiędzy przejściami slajdów i obsługę prezentacji poprzez iPhone. Jednak rewolucja pojawia się na www.iwork.com. Teraz nasze dokumenty możemy udostępnić innym przez witrynę internetową. Poprzez sieć osoby mogą dodawać komentarze do naszego tekstu. Na razie wszystko w fazie beta i oby ta usługa nie miała tylu potknięć co MobileMe.

iworkcom.png

Wszystko to plus Mac OS X Leopard możemy kupić w ładnym pudełku zwanym Mac Box Set. Cena 169 dolarów nie jest szokiem i wyjdzie znacznie taniej niż zakup osobnych pakietów. Osobiście poczekam na Mac OS X Snow Leopard i przemyślę zakup. Miły gest ze strony Apple. Wreszcie można kupić coś taniej 😉

PS. Moje małe rozczarowanie prezentacją to zero informacji o Śnieżnym Kocie oraz brak wzmianki o Mac Mini. I co ma człowiek teraz zrobić z zakupem nowego komputera, gdy laptop odmawia posłuszeństwa? Szkoda, wielka szkoda ;-(

Witryna Mac Box Set – http://store.apple.com/us/product/MB997?mco=MTIxODg

Witryna iLife – http://www.apple.com/ilife/

Witryna iWork – http://www.apple.com/iwork/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. magott

    Wielka szkoda, że nie ma upgrade z iWorka 08 na 09 – nie wydam kolejnych złotówek na nowy pakiet… Szkoda trochę mini….. Nowy software plus MBP 17 który i tak musiał wyjść co by cała oferta lapków była odmłodzona… szkoda, że w MBP 15 i MB nie ma możliwości wyboru matrycy na matową jaka w MBP 17….. może Apple z matowymi matrycami się tak szybko nie pożegna…. Keynote takie sobie nie było tej kropki na i… tego czegoś co by było hitem….. Fajnie przynajmnej że iWork w całości od początku do końca po polsku jest…

  2. Anders

    Ciekawe jak szybko sprowadzą je do Polski?