Kategorie Archiwum

LittleSnapper – zachowaj interesujące witryny

Nowe dziecko twórców doskonale znanej aplikacji Rapidweaver pojawiło się na rynku. Jeśli mieliście kontakt z tym świetnym program do tworzenia witryn internetowych, to wiecie, że ta ekipa nie robi kiepskich aplikacji. Potwierdziła to wypuszczając LittleSnapper.

LittleSnapper to program dzięki któremu będziemy mogli w błyskawiczny sposób robić zrzuty ekranu stron internetowych i naszego pulpitu. Jednak największy nacisk położona na witryny, które w dobie WEB 2.0 i Flasha tętnią kolorami i mogą stać się nie małą inspiracją dla grafików. Też z takim założeniem pojawił się ten program. Aby nie ominąć nic, co przykuło naszą uwagę podczas przeglądania sieci. Sam, aby umieścić grafikę na MM, szperam po różnych witrynach. Teraz będzie to znacznie łatwiejsze.

Interfejs programu jest bardzo dokładnie wykonany. Grafiki albumów i narzędzi nie były robione na szybko. Wszystko działa bardzo sprawnie i bez zadyszki.

Oprócz możliwości przeglądania kolekcji grafik, mamy sposobność wprowadzania drobnych modyfikacji zdjęć. Poczynając od rozmycia po dodawanie opisów, strzałek, linii i okręgów.

Rozbudowany sposób katalogowania zrzutów ekranu ułatwi nam odnalezienie potrzebnej grafiki. Obrazki możemy łączyć w kolekcje, które następnie będziemy mogli segregować w folderach. Nie zapomniano o funkcji inteligentnych teczek z dużym zasobem kategorii wyboru. Do każdego zrzutu ekranu możemy dodać opis wraz z użyciem odpowiednich tagów. Najlepsze ujęcia ocenimy w pięciostopniowej skali gwiazdkami aby móc je szybko odszukać.

Aby jeszcze bardziej ułatwić nam zapisywanie grafik z witryn internetowych, LittleSnapper posiada wbudowaną przeglądarkę opartą na silniku WebKit.

Kupując program otrzymamy również dostęp do usługi QuickSnapper. Dzięki niej łatwo i szybko udostępnimy naszym znajomym i współpracownikom zdjęcia. Również błyskawicznie będziemy mogli przesłać zdjęcia na nasz serwer FTP oraz na konto Flickr.

W mojej opinii to pozycja obowiązkowa dla wszystkich zajmujących się grafiką. Przy cenie 39 dolarów staje się już mniej łakomym kąskiem dla użytkownika domowego, który również doceni walory programu. Zachęcam do pobrania wersji testowej. Warto zobaczyć jak sprawuje się aplikacja wykorzystująca Core Animation.

Witryna LittleSnapper – http://realmacsoftware.com/littlesnapper/
Cena – 39 dolarów

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.

Ostatnie wpisy

Router Synology RT6600ax. Potężny zarządca sieci

Markę Synology kojarzycie zapewne z urządzeniami NAS. Te świetne dyski sieciowe dają możliwość przechowywania bezpiecznie…

2 lata temu

Sonos ogłasza partnerstwo z Apple i pokazuje dwa głośniki

Na rynek wchodzą dwa nowe głośniki marki Sonos: Era 100 i Era 300. Model Era…

2 lata temu

Sejf Smart Safe współpracuje z HomeKit

Akcesoriów, które możemy dodać do naszego inteligentnego domu jest coraz więcej. Do tego zacnego grona…

2 lata temu

FileMaker Cloud w Polsce

Wiecie, że jedna z najlepszych baz danych - FileMaker (obecnie zmieniana jest nazwa na Claris),…

2 lata temu

Ivory zamiast Tweetbot’a. Mastodon lepszy od Twittera?

Elon Musk wszedł na Twittera i zrobił rewolucje. Ostateczną ocenę jego poczynań w tym serwisie…

2 lata temu

Najważniejsza funkcja nowego HomePod’a

Ten produkt miał już nie istnieć. Kiedy pojawiły się informację, że Apple nie przedłuży życia „dużego”…

2 lata temu

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.