^

ForkLift 1.6

Przemysław Marczyński

11 grudnia 2008

Po trzech miesiącach otwartych testów, mamy wreszcie kolejną odsłonę tego świetnego menedżera plików. Nowa wersja, spore zmiany. Teraz można używać programu z widokiem jednego panelu (tak jak ma to miejsce w Finderze). Dodano obsługę zakładek. Bez problemu możemy zmieniać ich kolejność przez zwykłe przeciągnięcie myszką.

ForkLift_onepanel.png

Autorzy dodali wsparcie dla ustawień klawiatury znaną z Total Commandera i rozszerzyli funkcjonalność skrótów klawiaturowych. Obok znaczących poprawek w interfejsie użytkownika zaimplementowano drobne udogodnienia, takie jak automatyczne zliczanie wielkości folderów oraz kolorowanie plików znane z Findera. Poprawiono również błędy, które ukrywały się w poprzednim wydaniu (mam nadzieję, że wszystkie).

Nie byłem zwolennikiem innych rozwiązań niż Finder do zarządzania plikami. Jednak kilka dni spędzonych z „wózkiem widłowym” przekonało mnie do tego produktu. Polecam spróbować.

Witryna programu ForkLift – http://www.binarynights.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (6)
L

6 komentarzy

 1. makojad

  Wygląda sympatycznie, chyba wypróbuję po raz pierwszy. Sam używam Transmit i uważam go za bardzo solidny i przemyślany program – wzór. Brak tylko „nowocześniejniej” wyglądającego GUI w rodzaju np. Cody (chociaż to które jest ma w sobie nostalgię), ale podejrzewam, że panowie z Panic coś zaproponują wcześniej czy później. A Forklift już wygląda bardzo interesująco.
  Dzięki za info. 🙂

 2. P. Marczyński

  Ja ForkLifta nie używam jako klienta FTP. Mój faworyt to YummyFTP. FL to doskonały menedżer plików. Finder przy nim to mały pikuś 😉

 3. iSeb

  @P.Marczyński: Dokladnie, do FTP to YummyFTP polecam także. Co do zarządzania plikami to proponuję Path Findera z http://www.cocoatech.com/

 4. P. Marczyński

  Temu Path Finderowi muszę się przyjrzeć. Wygląda całkiem, całkiem.

 5. iSeb

  Polecam, teraz wyszła wersja oznaczona numerkiem 5 z kilkoma nowymi funkcjami (aczkolwiek ja jeszcze pozostaję przy numerze 4 ale pewnie niedługo dokupię upgrade)

 6. stoodi

  PathFinder jest jak dla mnie trochę za „ciężki”, forklift wydaje się lżejszy, ale kiedyś był chyba w macpromo czy coś no i zassałem na chwilkę no i tej wersji już nie mogę przetestować przez 15 dni, dziwne.