^

Billings 3

Przemysław Marczyński

22 września 2008

Billings3.jpg

Kolejną premierą zeszłego tygodnia wartą odnotowania jest aplikacja Billings 3. To dziecko pochodzi od firmy marketcircle, która zna się na aplikacjach biznesowych bardzo dobrze. Billings jest produktem skierowanym szczególnie dla freelancerów. Oczywiście aplikacja świetnie sprawdzi się w prowadzeniu małej firmy i wystawiania faktur, jednak kilka funkcji zdecydowanie przemawia, aby używały go osoby ceniące swój czas. Opcja Timer zapewne przypadnie Wam do gustu.

Timers.jpg
Program wyposażono w 30 profesjonalnie wyglądających szablonów faktur. Przy pomocy jednego kliknięcia jesteśmy w stanie wysłać rachunek do naszego kontrahenta. Jeśli mamy podpisane umowy długoterminowe, możemy zdefiniować wysyłanie rachunków w odpowiednich przedziałach czasu. Billings będzie także monitorował termin płatności faktur. Każdy klient, który przekroczy termin płatności będzie zaznaczony kolorem czerwonym na naszej liście.
Program potrafi stworzyć raporty, analizujące nasze zarobki, wydatki i klientów.
billing3report.jpg

Cena programu wynosi 59 dolarów.
Witryna programu Billings 3 – http://www.billings3.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (7)
L

7 komentarzy

 1. CoSTa

  O, ciekawy sofcik. Oststanio szukałem czegoś do timetrackingu i raportowania i znalazłem coś takiego: http://www.mediaatelier.com/TimeLog4/ – tańsze, może nie aż tak fajne ale sprawuje się całkiem przyzwoicie. Za większa kasę można dorwać się do softu wystawiającego faktury współpracującego z TimeLogiem. Warto rzucić okiem.

 2. Pieprz

  A ja już od jakiegoś czasu używam do tych celów OnTheJob: http://stuntsoftware.com/OnTheJob/- bardzo proste, w miarę wygodne, za $24.95 nie ma co narzekać.

 3. Przemysław Marczyński (Pemmax)

  A TimeLog posiada nawet polski interfejs… jak to możliwe, że nic o tym nie wiemy 😉
  Miałem nadzieję CoSTa, że ten wpis Ci się przyda 😉

 4. CoSTa

  Pewnie, że się przydał – kolejny soft do sprawdzenia. Ostatnio mocno kombinuję nad zautomatyzowaniem pewnych biurowych czynności (w tym właśnie rozliczeń z księgowością i fakturowaniem klientów) i okazuje się, że na Maku da się. Trzeba tylko poszperać i mniej więcej wiedzieć, czego szukać :).
  Teraz kombinuję jak to wszystko do kupy powiązać i mieć zawsze pod ręką w iPodzie touch. No i zrobić to jak najmniejszym możliwie kosztem.

 5. makojad

  Cieszę się, że wspomniałeś o Billings. Sam, jako freelancer od ponad roku, używam go do swoich celów i uważam za świetny oraz polecam innym.

   • Przemysław Marczyński

    Możesz wejść na stronę producenta i zobaczyć samemu jak wygląda Billings. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.