^

LittleSnapper – zorganizuj swoje zrzuty ekranu

Przemysław Marczyński

22 września 2008
LittleSnapper.jpg
Twórcy RapidWeavera uchylają rąbka tajemnicy swojego nowego programu. Nowa aplikacja ma służyć do robienia zrzutów ekranu oraz organizacji utworzonych grafik. Oprócz standardowych możliwości jakie już znamy przy udziale klawisza Jabłko+Shift+3(4), będziemy mogli tworzyć zrzuty witryn internetowych przez podanie adresu strony. W zarządzaniu wszystkimi obrazkami posłuży nam biblioteka, bardzo podobna do iPhoto.

Main-Window-Large.jpg

Do każdego zdjęcia będzie możliwość dodania notatki oraz oceny. Obrazki będziemy mogli układać w grupy dla łatwiejszego odnalezienia interesujących nas pozycji. Autorzy zadbali również o możliwość eksportu miniaturek zrzutów ekranu. Na wielu stronach PDF będziemy mogli utworzyć broszurę zawierającą miniaturki widoków naszej biblioteki.

Cena programu nie jest jeszcze znana. Aplikacja będzie dostępna pod koniec tego roku.

Witryna LittleSnapper – http://www.realmacsoftware.com/littlesnapper/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. MonikaK

  Zapowiada się obiecująco.

 2. JQS1984

  Ciekawa propozycja i przede wszystkim przydatna. Zwykle robi się trochę zrzutów ekranu a to dla kogoś, a to po prostu przydatne. Często nie mam gdzie się z nimi podziać. Zapychać takimi bibliotekę iPhoto nie wypada, ale wyrzucać też szkoda :). Skoro będzie można je grupować, nadawać tagi i ocenę, nie będzie konieczne kolejne wykonywanie zrzutu o takim samym charakterze jaki ma już obecny wykonany wcześniej.
  Czekam na pojawienie się tej aplikacji, może wyląduje też w jakiejś paczce MacHeist albo MUPromo 😀

 3. CoSTa

  Fajny pomysł. Gdyby jeszcze w cenę wliczyli (albo lepiej – dali za friko :)) hosting screenów (jak w Skitch, które coś nie może wyjść z fazy bety) to ja bardzo chętnie. Faktycznie, aktualnie nie ma jak sensownie zapanować nad screenami a robić ich zaczynam coraz więcej. Przydałby się taki kombajnik.

 4. Jotek

  … te standardowe możliwości rozszerza systemowy Grab, co prawda bez katalogowania zbiorów zrzutów ale choćby z wyborem obszaru lub okna.