^

PDFPen w wersji 4

Przemysław Marczyński

20 września 2008
PDFpenPro512.png

PDFPen jest doskonałym narzędziem, które wspiera pracę z wszechobecnymi plikami PDF. Smile on Mac wydało nową odsłonę tego produktu, która jeszcze bardziej staje się poważną alternatywą dla Adobe Acrobat. W wersji 4 dodano obsługę OCR. Niestety wśród obsługiwanych języków nie uraczymy języka polskiego. Poprawiono interfejs użytkownika dodając miniaturki podglądu stron i poprawiając przejrzystość ulokowania narzędzi. Warto wspomnieć również i możliwości importu plików z Microsoft Word oraz eksporcie do TIFFów.


pdfpen4tools.jpg
PDFPen daje bogate możliwości zmiany plików PDF. Usuwanie wybranych stron, dodawanie notatek i odnośników do stron internetowych to banalna sprawa przy udziale tej aplikacji. Również zmiana położenia zdjęć, jego usunięcie czy dodanie nowego obrazka nie będzie już stanowić problemu.
Aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach: PDFPen oraz PDFPen Pro. ceny kształtują się odpowiednio do wersji: 49,94 dolarów oraz 99,95 dolarów. Różnice pomiędzy tymi wersjami znajdziecie tutaj.
Witryna programu – PDFPen oraz PDFPen Pro

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy