^

Flagit! – brakujące flagi w Mailu

Przemysław Marczyński

16 lipca 2008

flagit.jpg

Do obsługi poczty na Maku zawsze towarzyszył mi Mail. Owy program posiada kilka zalet: prostota obsługi, bardzo dobra integracja z systemem oraz przyzwoita szybkość. Wszystko ładnie, ale jedna sprawa mnie irytowała – oznaczanie wiadomości. Oczywiście mogę z menu Format wywołać paletę kolorów (Shift+Jabłko+C) i obsmarować różnymi kolorami wiadomości. Jednak ni jak m się to do prostoty pracy z Mailem (czy jestem zbyt wybredne?). Spory postęp poczynił Leopard z integracją w Mailu Notatek i Rzeczy do zrobienia. Jak już pisałem… ta sprawa to już czas przeszły bo mam Flagit!

flagit2.png

Dzięki tej wtyczce, możemy oznaczyć nasze wiadomości zdefiniowanymi przez nas kolorami. Narzędzie świetnie nadaje się dla tych wszystkich, którzy codziennie muszą się mierzyć ze stosem wiadomości. Sam często łapę się na odłożeniu ważnej wiadomości do przysłowiowego „jutra” co często skutkuje poważnymi poślizgami w odpowiadaniu na e-maile. Tutaj małe przepraszam jeśli właśnie kogoś dotyka wspomniana usterka autora tej wiadomości ^^.

Z informacji jakie otrzymałem od twórcy wiem, że trwają pracę w zintegrowaniu Reguł w Mailu z utworzonymi grupami we Flagit!. Jeśli dojdzie taka funkcja w tej aplikacji (a wierze na słowo autorowi) to już niczego nie będę potrzebował więcej w zarządzaniu pocztą na moim Maku. 8 dolarów za uporządkowanie wiadomości w Mailu…. warto!

Witryna FlagIt! – http://www.tastyapps.com/
Cena – 8 dolarów
Licencja – shareware (beta)

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

 1. QDS

  Piękny programik!
  Wskakuje u mnie na 15 dni testu i zobaczymy 🙂

 2. QDS

  Niestety mam przykre wiadomości.
  Proszę na ten program uważać. Mi rozwalił maila – konta POP nie chciały przyjąć hasła w SMTP. Nie mogłem wysyłać wiadomości 🙁
  Trochę nerwów i kłopotów.
  W sieci znalazłem potwierdzenie że jakiś konflikt z SIMBL…
  Ciężko to było odinstalować ale znowu sieć przyszla z pomocą.
  Dopiero po doszczętnym wykasowaniu tego pluginu i postawieniu kont od nowa wszystko wróciło do normy.
  Autor obiecał w następnej wersji naprawić ten błąd.

 3. Przemysław Marczyński (Pemmax)

  Opss, nie odnotowałem u siebie takich rewelacji. Wszystko działa bez zastrzeżeń. Jednak fakt faktem Flagit to wciąż beta, a takie aplikacje mają do siebie, że potrafią napaskudzić.
  Będzie miło jak podrzucisz linki do Twoich znalezisk.
  Z komentarzy dla tej wiadomości wynika, że problemy z Flagit istnieją. Znajdziecie tam też informacje jak odinstalować wtyczkę.