^

Cha-Ching 2 BETA1

Przemysław Marczyński

20 lipca 2008

beta1.png

Czekaliśmy długo (nabywcy paczki z MacHeist 2) na nową odsłonę aplikacji Cha-Ching. Doczekaliśmy się…

Program w drugiej wersji posiada kilka znaczących zmian, które znacznie podnoszą jego funkcjonalność. Nie mówię tu tylko o poprawie funkcjonalności interfejsu, czy poprawie szybkości działania aplikacji. Cha-Ching 2 posiada zupełnie nowe funkcje, które stawiają ten program w pierwszej linii wśród programów wspierających ogarnięcie naszego budżetu.


CHCH1.jpg

W nowym Cha-Ching możemy podglądać nasze zakupy na kilka sposobów. Wśród nowych możliwości odnajdziemy znany z Findera Cover Flow. Operacje, które wymagają późniejszego wglądu możemy oznaczyć Flagą. Do tych tranzakcji będziemy mieli szybki dostęp klikając w ikonę Flagged.
Dużej zmianie poddano okno transakcji. Oprócz standardowych opcji znanych z poprzedniej wersji, możemy dodać załącznik (np. faktura w PDF), zdjęcie przedmioty oraz funkcje związane z rozdzieleniem płatności za przedmiot.
NewTransaction.jpg
Jak dla mnie najważniejszą nową funkcją jest Scheduler oraz To Do. Dzięki nim, nie zapomnimy już o planowanych zakupach, czy comiesięcznych opłatach abonamentowych. Zaplanowane zadania mogą być synchronizowane z kalendarzem iCal.

CHCHTODO.jpg
Warto też wspomnieć o możliwości archiwizacji naszych danych. Posiadacze konta .Mac (opss ;-)) mogą bezpośrednio wysyłać kopie na serwer.
Autorzy zapowiedzieli, że nowych funkcji w ostatecznej wersji programu przybędzie. Nie pozostaje nic, tylko zassać najnowszą BETĘ i czekać zakończenia prac nad tą aplikacją. Jeszcze nie wszystko działa jak powinno (funkcja Split), pomimo to, tak długo wypatrywany produkt ucieszy zapewne spore grono MacHeistów. Zapraszam klikać w poniższy link.
Idąc z najnowszymi trendami (jak one szybko się zmieniają ;-(), programiści z Midnight Apps nie wspierają już Mac OS X Tigera. Kto chce się pobawić Cha-Ching 2 musi ruszać na zkup Leoparda.
Cha-Ching BETA 1 – KLIKNIJ

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Darek

    Mamy już 3 betę, trzeba przetestować