^

Firefox 3 i rekord Guinnessa

Przemysław Marczyński

17 czerwca 2008

email_header.jpg

Coś sporo ostatnio dzieje się w świecie przeglądarek. Opera wypuszcza swoje nowe dziecko, krążą plotki o Safari 4 i lisek dostaje świeże szatki. Firefox to świetny produkt (chodź osobiście hołduję innej przeglądarce). Bezpieczeństwo i ergonomia były priorytetem w tworzeniu nowej wersji przeglądarki. Ja zobrazuję tylko dwie z funkcji.

Klikając w favicon wyświetlanej strony, mamy możliwość zbadania legalności witryny.

200806172241.jpg
Znacznie poprawiono zarządzanie zakładkami. W błyskawiczny sposób możemy dodać stronę do swoich ulubionych witryn w dokładnie sprecyzowane miejsce.

200806172244.jpg
Z opisu na stronie wynika, że ułatwiono zarządzanie hasłami i formularzami na stronach internetowych. Zmiany dotknęły również opcję podglądu (powiększania) witryn, menadżera pobrań czy obsługi przekładek. Ahhh i to co tygrysy lubią najbardziej. Lisek jest cały po polsku. Pogratulować!
Nowych funkcji jest oczywiście znacznie więcej. Ja dotknąłem tylko wierzchołka, a nawet bym powiedział, że go tylko liznąłem.
Idziemy na rekord
Pragnę wspomnieć o akcji, która roztacza się wokół pobierania Firefoxa 3 z sieci. Twórcy aplikacji chcą pobić rekord, nie tylko popularności programu, ale również rekord Guinnessa. I Ty możesz wesprzeć tą akcję. Jeśli do jutra do 17:00 pobierzesz najnowsza wersję przeglądarki zostanie to odnotowane i zliczone. Ciekaw jestem, jak duże moce przerobowe mają serwery Mozilli.org 😉 Zatem nie zastanawiajcie się zbyt długo tylko KLIKAJCIE!
Witryna przeglądarki internetowej Firefox – http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy