^

Iris 1.0

Przemysław Marczyński

17 czerwca 2008

iris.jpg

Wczoraj firma nolobe obdarowała środowisko Makowe nowym programem Iris. Po długo trwających beta testach, wreszcie możemy poddać nasze zdjęcia upiększaniu przy udziale nowego programu. Patrząc na narzędzia jakie posiadamy w zasobniku, nie ma chyba wątpliwości, że do retuszu zdjęć mamy chyba wszystko, co jest nam potrzebne. Po wyborze narzędzia, mamy możliwość doboru parametrów z okna Options. Po krótkie pracy z programem, odniosłem wrażenie, że prędkość działania aplikacji jest bardzo dobra. Jednak nie tworzyłem żadnych skomplikowanych obrazów. Interfejs jest bardzo przejrzysty. Ikony narzędzi nie będą zagadką dla osób, które kiedykolwiek miały kontakt z programem graficznym.

Aplikacja obsługuje warstwy, posiada bogate możliwości korekcji kolorów, narzędzia do rysowania i obsługuje filtry.

IMG_0354.JPG.jpg
Aplikacja (jak zapewniają twórcy) posiada pełne wsparcie dla wielu formatów graficznych w tym: TIFF, PNG, JPEG, JPEG-2000, GIF, BMP, PICT, PSD.
Odsyłam Was na stronę producenta. W moim odczuciu, to bardzo ciekawa propozycja.
Z faktu, że brałem udział w testach tej aplikacji dostałem kod umożliwiający nabycie tego programu z 10% upustem. Matthew Drayton, twórca Iris, przychylił się do mojej prośby, abym udostępnił Wam ten kod. Patrzcie poniżej.
Witryna programu Iris – http://nolobe.com/iris/
Cena aplikacji – 79 dolarów.
Kod na 10% upustu – IRIS-THANKS (kod ważny 2 tygodnie)

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy