^

OpenOffice 3 Beta

OOodev.jpg

To, że OpenOffice jest świetnym pakietem biurowym nie trzeba nikogo przekonywać. Prace nad udoskonaleniem tej aplikacji trwają pełną parą. Światło dzienne ujrzała wersja testowa trzeciej odsłony OO. W obecnej wersji rozwojowej, główne zmiany dotknęły Writer oraz arkusz kalkulacyjny Calc. Udoskonalono system notatek, tworzenie wykresów oraz podglądu w edytorze tekstu. W aplikacjach graficznych poprawiono narzędzia przycinania obrazków.

Do nowości należy nowe okno powitalne z całkowicie zmienionym wyglądem.


OOo-dev Beta.jpg

OpenOffice.org 3.0 będzie wspierał nowy standard OpenDocument Format (ODF) 1.2 oraz dokumenty tworzone przy udziale aplikacji Microsoft Office 2007 / 2008 (docx, xlsx, pptx).

Najnowszy pakiet biurowy nie będzie wymagał X11 (nareszcie ;-). Twórcy zapewniają, że OO będzie w pełni wykorzystywał bogactwo możliwości Mac OS X. Oznacza to pełną integrację z innymi programami z systemu Apple (mam nadzieję, że chodzi o iCala i Książkę adresową).

Smuci fakt, że najnowszy pakiet biurowy jest obecnie dostępny tylko dla komputerów Apple z procesorem Intela. Wersja dla PPC można pobrać klikając tu.

Zrzut ekranu z Writera (kliknij aby powiększyć)


oo3writer.jpg

Zrzut ekranu z Draw


oo3draw.jpg

Zrzut ekranu z Calc

oo3calc.jpg

Pobierz wersję Beta OpenOffice 3 – KLIKNIJ (tylko Intel, 152 MB)

Witryna projektu OpenOffice – http://www.openoffice.org

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. wyzimir

  Ciekawe co się stanie z Neo Office.
  Jeśli chodzi o to, że tylko na intele to zauważyłem (nie było to trudne), że Neo Office strasznie się wlecze na PPC (wypasiony Power Mac G5), o wiele lepiej pracuje na intelach (na iMaku).

 2. Pemmax

  Neo… umrze? To, że pojawiają się aplikacje tylko na MacIntele to duch czasu zmian. My, nic na to nie poradzimy.

 3. CoSTa

  YYYES! Nareszcie! Nie mam nic do NeoOffica ale muli cholera strasznie. No to ja sobie z chęcią potestuję nową zabawkę 🙂

 4. Darek

  Ja tam wolę poczekać na pełną wersję, a NeoOffice nie działa tak źle