^

Aktualizacja DrawIt

200805090625.jpg

Nie wiem, ale DrawIt przypadł mi do gustu. Jest prosty w obsłudze, z bogatymi możliwościami. Doskonale wspiera moje całkowicie „zielone” podejście do grafiki. Pieter Omvlee udostępnił właśnie aktualizację dla swojego produktu oznaczonego numerem 3.5. Podstawową zmianą jest dodanie operacji boolean: odejmowanie, scalanie, wyłączanie i odcinanie.

di_nowafunkcja.png

Usprawniono również narzędzia wektorowe oraz tekstowe.

Ci, którzy nie mogą wydać ze swojej skarbonki 42 dolarów, zadowoli zapewne informacja o wersji Lite całkowicie darmowej. Nie posiada ona jednak kilku istotnych funkcji. Od dłuższego czasu jest ona obecna na moim dysku i radzi sobie całkiem dobrze z moimi wyczynami grafika.

DrawIt to narzędzie sprytnie łączące obsługę grafiki wektorowej i bitmapowej. Warto zerknąć na ten produkt z bliska. Swojego czasu był obecny w kolumnie Mój Mac Poleca, nie bez przyczyny 😉

Witryna programu DrawIt – http://www.getdrawit.com/

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. JQS1984

    Jakość tworzonej przez ten program grafiki bardzo dobra. Niestety operacje boolean można wykonać tylko na 2 obiektach. Z tabletem niestety edycja kształtów kuleje – brak płynności (opóźnienia kilka sekund) a malowanie np. koła daje nam wielobok, nawet po ustawieniu maksymalnej czułości pióra. Ale kupiłem i mam zamiar ostro eksploatować.

  2. JQS1984

    Przepraszam za błędy w składni. Za szybko napisałem i nie przeczytałem przed wysłaniem 😉 Wstyd mi..