^

FoneLink zagubiona synchronizacja

Przemysław Marczyński

31 marca 2008

FoneLink.jpg

Jedną z najbardziej docenionych przeze mnie funkcji w Mac OS X jest możliwość synchronizacji telefonu z komputerem. iSync działa świetnie. Jedno kliknięcie i już nasze kontakty i kalendarz ląduje w komórce. Ta prostota użytkowania ma jednak pewne ograniczenia funkcjonalności. Trzeba też przyznać, że Apple nie wysiliło się, aby baza kompatybilnych telefonów była powalająca. Już nie raz miałem do czynienia z telefonem, którego nie znajdziemy na liście wspieranych aparatów. Przedstawiam program, który powinien rozwiązać Wasze problemy z synchronizacją – FoneLink. Narzędzie posiadające świetny interfejs i jeszcze lepsze funkcje.

Zabawę z tym programem rozpocząłem przy użyciu telefonu NOKIA 3110. Może akurat jesteście jej posiadaczem, bo w większości sieci jest ona w promocyjnej cenie 1 złoty. Niestety iSync nie radzi sobie z tym modelem. FoneLink przeciwnie.


FoneLink_polaczenie.jpg

Po wcześniejszym skonfigurowaniu (połączeniu) telefonu przy użyciu Asystenta ustawień Bluetooth, pierwsze uruchomienie FoneLink wita mnie powyższym obrazkiem. Telefon został znaleziony bez żadnego problemu.

Kolejny ekran to już menu główne programu.

FoneLink_menu.jpg

Mobile Finder jest narzędziem pozwalającym przeglądać zapisane dane w pamięci telefonu. Możemy nimi w pełni zarządzać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skopiować dowolne dane z dysku systemowego do pamięci telefonu. Jak sama nazwa modułu wskazuje, jest to Finder dla danych telefonu.


FoneLink_MobileFinder.jpg

Organizer & SMS to dla mnie najważniejszy składnik FoneLink. Oprócz standardowych zadań identycznie realizowanych jak w iSync mamy możliwość podglądu i aktualizacji kontaktów, zadań oraz notatek. Dodatkowo funkcja importu zakładek z Safari sprawuje się nie gorzej jak wysyłanie SMSów z FoneLink. Wszystko w estetycznym interfejsie i przejrzystym układzie okien.


FoneLink_organizer.jpg

Media Center jest niczym innym jak iPhoto dla telefonu z możliwością tworzenia dzwonków. Mamy tutaj sposobność bezpośredniego odtwarzania dźwięków i plików wideo. Bez przeszkód zsynchronizujemy nasz telefon z biblioteką iTunes. Osobiście nie jestem zwolennikiem takich dodatków. Po prostu mi telefon służy do dzwonienia i nie staram się go zbytnio upiększać. Osoby lubiące eksperymentować z tłem telefonu lub słuchać na komórce muzyki Media Center zapewne przypadnie do gustu.


FoneLink_mediacenter.jpg

Ostatnim składnikiem jest Time Tunnel. Ta część aplikacji odpowiedzialna jest za przywracanie zarchiwizowane dane telefonu. Za możliwość archiwizacji, kolejny plus dla FoneLink.

Podoba mi się, ot co. Program doskonale sprawował się podczas pracy z NOKIĄ 3110i. Użytkownik posiada pełniejszą kontrolę nad tym co i jak jest synchronizowane. Najważniejsze jest jednak to, że spora grupa telefonów nie wspieranych standardowo przez Leoparda znalazła się na liście FoneLink. Jeśli jednak nie znajdziecie swojego telefonu wśród urządzeń obsługiwanych przez FoneLink, możecie wysłać zapytanie o obsługę swojego telefonu do producenta oprogramowania (czytaj więcej, ang.). W mojej opinii to świetny produkt, który w stu procentach zastąpi iSync. Największym minusem programu jest cena. ponad 30 euro jest sporym wydatkiem. Nie pożałują jednak Ci, którzy namiętnie łączą swój telefon z komputerem.

Zobacz listę wspieranych telefonów – Nokia, Sony Ericsson, Motorola

Witryna programu FoneLink – kliknij

Wersja demo FoneLink – kliknij

Cena FoneLink – 33,57 euro + VAT

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz