^

Leap już w wersji oficjalnej

Przemysław Marczyński

18 marca 2008

Leap.jpg

Ta wiadomość powinna do Was dotrzeć już kilka dni temu, niestety jestem obłożony pracą i na domiar wszystkiego dopadła mnie choroba. Wybaczcie zatem opóźnienie.

W zeszłym tygodniu aplikacja Leap firmy Ironic Software wyszła z fazy beta otrzymują pełny numer 1.0. Moje wrażenia z pierwszego kontaktu z programem opisywałem już na MM i nie będę się zbytnio powtarzał. Program zdecydowanie przyspieszył obsługę wyszukiwania oraz indeksowania plików. W pełni obsługuje opcję Quick Look z Mac OS X Leopard. Dodano również panel boczny ułatwiający oznakowanie plików.

leap_sidebar.jpg

Od dłuższego już czasu korzystam z tego programu i muszę przyznać, że Tagi (znaczniki) doskonale sprawdzają się w porządkowaniu danych na dysku. Oprócz własnoręcznego budowania znaczników Leap automatycznie tworzy tagi na podstawie różnych informacji (data utworzenia pliku, folder umieszczenia danych i inne). Oznakowanie plików przez program sprawuje się świetnie. Praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji znaczników, segregowanie plików, możliwość zapisania kombinacji wyszukiwania plików, podgląd zawartości to tylko kilka z wielu możliwości tej aplikacji.

leap3.jpg

Podtrzymuję swoją ocenę 4+ dla tego programu, a nawet powinienem dodać jakieś dwie dziesiąte do punktacji. Program wyląduje w kolumnie Mój Mac Poleca. Doskonałe narzędzie dla wszystkich lubiących szybko i skutecznie odnajdywać się w stosie dokumentów.

Witryna aplikacji Leap – http://www.ironicsoftware.com/leap/index.html
Witryna firmy Ironic Software – http://www.ironicsoftware.com/
Odnośnik do wersji testowej – kliknij
Zobacz wideo z działania aplikacji Leap – kliknij
Cena aplikacji – 59 dolarów.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy