^

Antywirus na Maca – Avast!

Przemysław Marczyński

10 lutego 2008

box_mac.gif

Jeśli nie czujecie się bezpiecznie w sieci lub nie możecie wyzbyć się przyzwyczajeń z Windowsa to spieszę poinformować o programie antywirusowym na AVAST! edycja na Maca. Użytkownicy Okienek znają ten program bardzo dobrze i słusznie bo doskonale się sprawuje w wyszukiwaniu szkodliwego oprogramowania. Jego kolejną zaletą jest fakt, że dla użytkowników domowych jest całkowicie pozbawiony opłat. Mac OS X nabiera coraz większego grona zwolenników co wiąże się z pewnikiem, że prędzej czy później zagrożenie wirusami będzie pospolite na platformie Apple. Może zatem warto zabezpieczyć się już dziś?

UWAGA – wersja na komputery Apple jest tylko płatna. Wysłałem w tej sprawie e-maila z zapytaniem do firmy produkującej powyższą aplikacje. Czekam na odpowiedź.

Strona programu Avast! Antivirus MAC Edition – kliknij

Rejestracja po darmową licencję kliknij (witryna PL)

Sklep – kliknij

Aktualizacja: Właśnie otrzymałem odpowiedź na temat licencjonowania Avasta na Maku:

„this is how it is – that’s all I can say about this”

Nic więcej nie trzeba chyba dodawać.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (13)
L

13 komentarzy

 1. Wojciech Ignaczewski

  Jest również wersja pod Linux. Tak samo nie są zrozumiałe przesłanki za tworzeniem takiej wersji.

  Odpowiedz
 2. quaint

  ja dla mnie tu bardziej chodzi o to zeby wylapywac windowsowe wirusy i nie rozsylac ich dalej .

  Odpowiedz
 3. JSG

  „Mac OS X nabiera coraz większego grona zwolenników co wiąże się z pewnikiem, że prędzej czy później zagrożenie wirusami będzie pospolite na platformie Apple. ” jak już wyżej ktoś wspomniał- oprogramowanie to w żaden sposób nie zabezpiecza platformy Mac OSX, służy do wyłapywania windowsowych wirusów. Takie oprogramowanie nie jest żadną nowością, pamiętam podobne oprogramowanie jeszcze na platformę 8.x

  Odpowiedz
 4. Pemmax

  Nikt nie mówi tu o żadnej nowości. Chodzi raczej o fakt pojawienia się takiego oprogramowania, a wykrzyknik (!) należy do nazwy aplikacji, nie zaś do wyartykułowania podniecenia piszącego wiadomość.
  Podtrzymuję moją tezę, że im więcej będzie instalacji Mac OS Xa tym szybciej pojawi się na platformę szkodliwe oprogramowanie. Znaczenie Mac OS 8.0 było marginalne na rynku oprogramowania. Zupełnie inna sytuacja jest z Mac OS X. Chyba zatem mija się z celem porównywanie tych dwóch systemów.
  Już wkrótce pojawi się jakiś zapalony „kraker” który będzie chciał wpisać się do grona zasłużonych dla informatyki. Jego pierwszym programem na Maca będzie wirus.

  Odpowiedz
 5. Czarek

  LOL – „Baza wirusow zostala zaktualizowana” 😀

  Odpowiedz
 6. mad

  Ciekaw jestem, czemu wszystkich tak dziwi powstanie antywirusa (nie pierwszego!) na Maca.
  Oczywiste jest, źe w momencie spopularyzowania systemu wzrasta też zainteresowanie „hakerów” złamaniem jego zabezpieczeń.
  I niech nikt nie pisze, że na Macu nie może być wirusów – mogą być.
  Najlepszym tego dowodem jest iPhone – każda bez wyjątku wersja softu była jailbreakowana (czyli łamana – uzyskiwano prawa roota) przez grono dzieciaków.
  Jak wszyscy wiemy iPhone pracuje pod kontrolą mniejszej wersji Mac OS X…

  Odpowiedz
 7. Rayman

  Nie po to zmieniłem prawie dwa lata temu system, żeby teraz znowu wracać do korzeni 🙂
  Precz z Avastem ;P

  Odpowiedz
 8. Marcin Swatek

  Co do łamania iPhone to jest zupełnie inna sprawa: uzyskiwano prawa roota przy fizycznych dostępie do urządzenia i sporej ilości sztuczek. A co do „dzieciaków” to zachęcam do spróbowania swoich sił w łamaniu iPhone’a, to że ktoś jest młody i potrafi robić takie rzeczy z iPhone’em nie uprawnia nikogo do nazywania go pogardliwie dzieciakiem. Trochę szacunku

  Odpowiedz
 9. Marcin Swatek

  Z tego co się orientuję to na Mac OS X nie ma jeszcze wirusów więc co robi „avast! antivirus” MAC EDITION? Chyba zajmuje tylko zasoby systemowe!!! Totalną głupotą moim zdaniem jest chronić użytkowników windy i to jeszcze za swoją kasę!!! Choćby nawet i był za darmo to nie będę poświęcał swoich zasobów systemowych na tak szczytny cel jak chronienie nieudanych systemów operacyjnych, wolę poświęcić je choćby na takie projekty jak Einstein@Home lub World Community Grid
  Pozdrawiam wszystkich użytkowników Mac OS X, Linuxa, FreeBSD itp.

  Odpowiedz
 10. toffi1

  witam wsyzstkich wlasinie kupilem maca i mam sporo problemow y odnalezieniem sie w tzm nowym systeme.prosba do zycyliwzch jak najlepiej opanowac maca.dzieki

  Odpowiedz
 11. oo

  Moj mac oszalal, gada caly czas, wyglada to tak, jakbym zlapal wirusa. System dlugo sie laduje i zamyka, pojawiaja sie czarne ramki. Pomocy!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.