^

Drobne zmiany i plany

Przemysław Marczyński

15 grudnia 2007

Plugoo

Dziś troszkę prywaty. Związane jest to z faktem, iż mam troszkę więcej czasu co wiąże się z dłuższymi rozmyślaniami na temat witryny MM. Zacznę jednak od drobnego szczegółu który został dodany do zakładki Kontakt.

Zmiany

Oprócz formularza kontaktowego który się tam znajduje dodałem ostatnie sieciowe odkrycie – plugoo. Nie zagłębiam się w tajniki jak to działa i co to jest. Po wejściu na podstronę witryny Kontakt zobaczycie śliczny komunikator. Dzięki niemu będziecie mogli zawrócić mi głowę gdy będę dostępny w sieci. Jeśli nie będę połączony z wielką siecią, zawsze będziecie mogli zostawić mi wiadomość. Mam nadzieję, że ułatwi to komunikację między nami czytelnikami.
Co do kontaktu mam jeszcze jedną uwagę. Gdy wypełniacie formularz, zwracajcie uwagę na poprawność adresu e-mailowego. Tajemnicza Asiu, nie mogę odpowiedzieć na Twoją wiadomość, ponieważ przychodzi zwrot mojego maila. Zatem proszę o roztropność w tej sprawie.
Teraz troszkę o pomysłach drażniącym mą głowę.

Plany

Witryna

Marzy mi się jedna sprawa. Witryna z listą przetłumaczonych programów na język polski. Wiem, że już istnieją podobne poletka, ale mi chodzi o internetową bazę danych. Miejsce gdzie można odnaleźć program po nazwie, wersji tłumaczenia (oficjalna/nieoficjalna), rodzaju aplikacji, autorze itd, itp. Witrynę, gdzie będzie można zaproponować program do tłumaczenia. Miejsce, gdzie osoba poszukująca polskiego interfejsu w aplikacji odnajdzie na pewno program dla siebie. Największy problem w tym, że nie jestem programistą i nie poradzę sobie bez Waszej pomocy. Nie wymagam od nikogo zrobienia tego za mnie. Potrzebuję tylko informacji, jakie narzędzie będzie najlepsze dla takiego projektu. Jeśli ktoś wie na czym można zbudować taką witrynę będę bardzo wdzięczny za podrzucenie pomysłów. Formularz kontaktowy jest do Waszej dyspozycji (nie tylko w tej sprawie).
Logo

Macmarczynski

Kolejna sprawa, która marzy mi się odnośnie Mój Mac to zmiana logotypu (jeśli to co jest teraz można tak nazwać). Moja nieudolna próba złożenia czegoś do kupy nie wypadła najlepiej. Dałem z siebie co mogę, ale nie jestem grafikiem tylko inżynierem. Wiecie co teraz powiem – „kto zrobi mi logo”. Tak, chciałbym, żeby to było takie proste, Jednak moje pytanie brzmi – ile kosztowałoby zrobienie logotypu dla tej witryny? Pewne próby które podjąłem w tej sprawie spełzły na niczym. Nie mam do nikogo żalu. Wiem, że czasy bezinteresownego wysiłku dawno minęły – a szkoda. Zatem zwracam się ku braci graficznej której pomocne są informacje które tu znajdują, a która nie może znieść wyglądu nagłówka strony. Czy byłaby szansa stworzenia miłego wizerunku dla www.mojmac.pl? Również proszę o kontakt w tej sprawie.
To na tyle z prywaty. Święta za pasem, więc życzę wytrwałości w porządkach. Do zobaczenia!

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. microust

  Co do listy polonizacyjnej – swego czasu na stronie stipule istniala takowa. Nistety – od jakiegos czasu strona jest niedostepna 🙁

 2. Pemmax

  Tak, wiem, że była taka witryna. Jednak chciałbym umieścić tam również możliwość wyszukiwania i opisy aplikacji. W sumie szkoda, że witryna zniknęła – coś powinniście pomyśleć Panowie 😉

 3. macin

  Ja miałem kiedyś inny problem, jestem ciekaw czy Ty go obserwujesz. Ludzie podawali mi maila ale i tak nie dało rady się z nimi skontaktować bo nie opróżniali skrzynek i wszystkie maile do mnie wracały.

 4. Pemmax

  @marcin
  Miałem podobne sytuacje jednak nie było to nagminne. Częściej nie dostawałem żadnych odpowiedzi na maile 😉