^

Wyszukiwanie słów piosenek

Przemysław Marczyński

22 października 2007

Harmonic

Nie wiem jak Wy, ale ja często nucę sobie coś pod nosem w pracy. Co jakiś czas zastępuję nieznane słowa skocznym „tra la la”. Bywa, że ma to związane z pamięcią lub po prostu z faktem, że artysta sam, ledwo co wyrzuca z siebie dźwięki i za nic nie można rozpoznać o co mu chodzi. Z pomocą przychodzi nam bardzo zgrabny widget – Harmonic. Jego zadaniem jest wyszukiwanie słów utworów, które właśnie są odsłuchiwane w programie iTunes. Prosty w użyciu i jakże przydatny drobiazg dla wszystkich preferujących własne wykonania szlagierów muzycznych. Niestety, część moich ulubionych wykonawców (Bruce Springsteen czy Mark Knopfler) nie została zlokalizowana przez Harmonic. Warto nadmienić, że słowa zamieszczone w widgetcie są automatycznie dodawane do iTunes. Opcją dla wytrwałych jest możność wklepania słów z klawiatury lub zlokalizowania ich w Google.
Odsyłam na stronę producenta – http://www.mindquirk.com/harmonic.htm
Widget jest darmowy.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. baart

    na razie z 20 piosenke znalazł słowa jednej (Charlotte someteimes, The Cure)

  2. menderoso

    4-0 … na cztery hity ani jednego trafienia, ale widget na tyle fajny, ze zagosci na dluzej w moim db. Swoja droga w sieci jest multum serwisow lirycznych ..zaden problem wkleic kilka plikow.