^

Listwa zasilająca z HomeKit

Przemysław Marczyński

16 stycznia 2023

Na rynku pojawia się nowe akcesorium od TP-Link współpracujące z HomeKit. Tapo P300 to trójgniazdkowa listwa zasilająca umożliwiająca nam zdalne sterowanie przepływem prądu.

Trzy gniazdka i trzy porty USB

Listwa zasilająca Tapo P300 jest wyposażona w 3 gniazda zasilające, 2 porty USB-A 18W oraz port USB-C 18W (porty USB wspierają standard QuickCharge 3.0). Pamięć zasilania zapewnia, że nawet po odłączeniu prądu listwa nie gubi ustawień.

Listwa tapoP300

Sterowanie z HomeKit

Listwę można obsługiwać z aplikacji Tapo oraz wpiąć ją do cyfrowego domu Apple – HomeKit. Będziemy wówczas mogli skorzystać z opcja harmonogramu i minutnika pozwala automatyzować włączanie i wyłączanie podłączonych urządzeń. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podczas ich nieobecności w domu listwa może w losowych momentach włączać i wyłączać urządzenia tak, by symulować obecność domowników. Listwa działa również z Asystentem Google i Amazon Alex’a.

Oficjalna strona Tapo P300https://www.tp-link.com
Cena listwy: 185 zł.
Urządzenie neibawem pojawi się na rynku. 

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. Krzysiek

    Nie rozumiem tego podniecania się tymi niby inteligentnymi urządzeniami. Jak wam prąd odetną to nawet ręcznie włącznika od światła nie włączycie.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *