^

Internet w trudnych warunkach od TP-Link

Chcecie włączyć internet w ogrodzie? Domowy router nie daje rady rozsiać sieci Wi-Fi poza murami budynku? TP-Link zaprezentował nowe urządzenie pozwalające zamontować na świeżym powietrzu bez obaw o warunki pogodowe.

Internet w deszczu

Nowy punkt dostępowy TP-Link EAP610-Outdoor można zamontować w dowolnym miejscu. Deszcz, śnieg, wiatr i mróz nie stanowią przeszkody w jego sprawnym działaniu. Jego obudowa posiada certyfikat IP667 i poradzi sobie w najbardziej wymagających warunkach pogodowych.

Szybki internet Wi-Fi 6

EAP610-Outdoor oferuje łączną przepustowość do 1800Mb/s w dwóch pasmach (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz). Model wyposażono w gigabitowy port Ethernet. Obsługa standardu PoE 802.3af oraz pasywnego PoE z dołączonym do zestawu injectorem umożliwia podłączenie oraz zasilenie urządzenia za pomocą jednego kabla sieciowego. Co istotne, najnowszy punkt dostępowy TP-Link wspiera technologię mesh.

Dzięki technologii MU-MIMO access point może komunikować się z wieloma urządzeniami jednocześnie, dlatego idealnie sprawdzi się w sieciach nawet z dużą ilością użytkowników, np. gości hotelowych czy restauracji. EAP610-Outdoor pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci WiFi (SSID) oraz stworzenie sieci dla gości z logowaniem przez stronę powitalną, SMS, Facebook, vouchery lub jednorazowe hasła dostępu. To rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo korzystania z WiFi.

Przydatne technologie

Urządzenie wyposażono w technologię OFDMA, która sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych może ono osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż punkty dostępowe pracujące

w standardzie WiFi 5 (802.11ac). Access point zapewnia także płynny roaming, dzięki któremu transmisje wideo i trwające połączenia głosowe nie zostaną przerwane, gdy użytkownicy zechcą zmienić lokalizację. Punkt dostępowy wykorzystuje także technologię kształtowania wiązki Beamforming sprawiającą, że połączenie z urządzeniami jest stabilne nawet w bardzo wymagających warunkach. Dodatkowo zastosowana funkcja Band Steering automatycznie wybiera optymalne pasmo transmisji w przypadku urządzeń dwuzakresowych, aby umożliwić szybsze połączenia. Za optymalizację wydajności WiFi odpowiada funkcja Airtime Fairness, której działanie polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, przesyłających większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. To dlatego starsze urządzenia połączone z routerami nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.

Oficjalna strona produktu TP-Link

Cena: około 1000 zł.

Źródło: informacja prasowa

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy