^
link m15

Router D-Link M15… recenzja wideo

Przemysław Marczyński

30 kwietnia 2022

Szybki i stabilny internet staje się nieodzownym elementem naszego życia. Zazwyczaj sieć, to urządzenia coś okazałych rozmiarów dla których musimy znaleźć specjalne miejsce. A co powiecie na router, który mimo niewielkich gabarytów świetnie sprawdza się w domowej sieci? Zobaczcie co oferuje D-Link M15.

Urządzenie można spotkać w trzech konfiguracjach zależnie od ilości umieszczonych w nim elementów sieci. Mamy zatem opakowania z jednym dwoma lub trzema urządzeniami sieciowymi. Mój zestaw to dwupak, w którym znajdziemy dwa urządzenia sieciowe, dwa zasilacze zasilaczy i jedne kabel ethernetowych.

Recenzja wideo

Jak prezentuje się D-Link M15? Możecie zobaczyć moje wrażenia z używania tego sprzętu w najnowszym filmie na kanale Mój Mac.

Budowa

To chyba najbardziej dyskretny router, jaki znam. Ma niewielkie rozmiary, a dioda informująca o statusie pracy urządzenia może być wyłączona. To sprawia, że urządzenie całkowicie znika nam z oczy. Router wyposażono w złącza: Internet, Ethernet, przycisk WPS i Reset.

dlink_m15_tyl

Aplikacja

Zarządzanie routerem i jego konfiguracja odbywa się poprzez aplikację Eagle Pro Ai. Dzięki niej, mamy dostęp do najważniejszych funkcji routera, nawet jeśli jesteśmy poza domem. To, co jest ogromnym plusem aplikacji to dostęp do najważniejszych funkcji, z których korzysta się podczas codziennego użytkowania routera (włączenie dostępu do sieci, monitoringu podłączonych urządzeń, prawa dostępu, kontrola rodzicielska). Po więcej opcji związanych z parametrami routera będziemy musieli zalogować się do niego poprzez przeglądarkę internetową.

Konfiguracja

Konfiguracja to w praktyce zeskanowanie kodu QR i zalogowanie się do swojego konta w D-Link Cloud. System sam powinien dobrać najważniejsze parametry i przeprowadzić nas przez całe dopasowanie parametrów sieci. Sprzęt może działać jako router lub jako przedłużenie istniejącej już sieci.

Zasięg

Zastanawiałem się, jak router bez wystających anten poradzi sobie w dwuparterowym mieszkaniu. Okazało się, że ma zaskakująco mocny i stabilny sygnał pozwalający korzystać z konsoli i streamowania filmów na Apple TV. Router D-Link M15 obsługuje najważniejsze systemy: Wi-Fi 6, Mesh. Łączna przepustowość w dwóch zakresach 802.11AX do 1,5 Gbit/s

Zgrabnie się prezentuje

Niewielki i dyskretny wygląd. To mocne atuty tego urządzenia. Do tego dochodzi zaskakująco silny sygnał Wi-Fi. Przemyślana aplikacja pozwalająca zarządzać najważniejszymi funkcjami routera nawet zdalnie.


Cena D-Link M15 (dwupak) – około 560 zł.
Oficjalna stronawww.dlink.pl

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (3)
L

3 komentarze

  1. Marisuz

    Kiedyś D-Link był bezkompromisowym pionierem wśród producentów routerów. Później zdecydowanie lepsze były te od TP-Linka. Jestem ciekawy jak wygląda dzisiaj….

  2. KrzysztOF

    Miałem kiedyś D-Linka, ASUSA a od ok. 10 lat tylko TP-LINK. Daje radę w mojej sieci raczej się nie skuszę.