^

Nowy ultrapanoramiczny monitor graficzny od BenQ

Przemysław Marczyński

2 lutego 2022

Firma BenQ wprowadza do swoje oferty 34” monitor do zadań graficznych. Sam posiadam młodszego brata tego „potwora”, a zatem trudno mi przejść obojętnie obok premiery tego urządzenia.

Parametry ekranu

Ekran 34” 34” posiada matową matrycą IPS WQHD (3440×1440) z HDR10, kontrastem 1000:1, jasnością 350 nitów (400 w trybie HDR). Technologia AQCOLOR z 10-bitową obsługą koloru zapewnia 100% zgodność z paletami sRGB i Rec. 709 oraz 98% zgodność z DCI-P3 z Delta E≤3.

Dodatkowe funkcje

Wygodę i efektywność pracy z monitorem PD3420U zwiększają takie funkcje jak: DUAL VIEW, zdefiniowane tryby wyświetlania CAD/CAM, ANIMACJA, CIEMNIA, M-book i DICOM oraz oprogramowanie Display Pilot do łatwiejszej konfiguracji i szybkiego przełączania myszką trybów wyświetlania obrazu, oraz KVM. Funkcja KVM (Keyboard Video Mouse) umożliwia sterowanie dwoma komputerami – podłączonymi do jednego monitora – za pomocą tylko jednego zestawu klawiatura i mysz. Znakomicie przyspiesza to pracę i oszczędza miejsce na biurku.

Porty w monitorze

Monitor ma m.in. gniazda: 2xHDMI (v2.0), Display Port (V1.4), USB 3.1 Hub, USB-C (z zasilaniem do 65W), słuchawkowe mini jack oraz wbudowane dwa głośniki (2×2,5W).

Wygodne sterowanie parametrami

Benq

Hotkey Puck G2 to nowy szybki przełącznik funkcji monitora. Ma on pięć klawiszy i pokrętło – zaprojektowano go, tak by uprościć nawigowanie po ekranowym menu monitora (OSD) oraz szybką zmianę trybu pracy monitora. Trzem klawiszom użytkownik może przypisać funkcje, z których najczęściej korzysta zwiększając efektywność i wygodę pracy.

Cena monitora: 906 Euro

Oficjalna strona BenQ PD2720U: www.benq.eu

Źródło: informacja prasowa

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Artur

    Fajna rozdzielczość, taka z epoki kamienia łupanego 🙂 Serio, tego nie można nazywać monitorem graficznym w dzisiejszych czasach. Sam pomysł jest dobry, duży obraz i dodatkowe miejsce na narzędzia po bokach, ale przy 34″ piksele będzie widać jak na dłoni 🙂

    • tom

      Nie do konca jest to prawda, trzeba zwrocic uwage, ze jest to ultrapanorama, przekatna potrafi troche klamac. Warto patrzec na fizyczny rozmiar i ilosc lini w poziomie, dla ulatwienia wystarczy sprawdzic PPI 🙂