^

Beta iOS 15.4 usuwa denerwujący problem

Tomasz Wołkowski

1 lutego 2022

Powyższa beta wyszła w ubiegłym tygodniu i przyniosła dużo ciekawych usprawnień. Przede wszystkim niweluje problem naszych czasów, czyli Face ID w maseczce. Będziemy mogli wykonać w ustawieniach Face ID skan twarzy zarówno w masce, jak i bez niej. Dzięki temu Face ID będzie działało w obydwu przypadkach. Do tej pory konieczne było użycie Apple Watch’a do odblokowania iPhone’a przez Face ID. Dzięki temu usprawnieniu będziemy mogli również zapłacić poprzez Apple Pay lub wypełnić automatycznie hasło za pomocą Face ID nie zdejmując maski. Należy również dodać, że powyższa nowość będzie możliwa tylko dla iPhonów 12 w górę. Starsze modele nadal będą wymagały pomocy Apple Watch’a.

Drugą nowością jest możliwość włączenia certyfikatu covidowego do naszego Portfela. Dzięki tej integracji nie potrzebujemy już żadnego innego programu, aby przechować swój dowód szczepienia. Trzeba będzie mieć tylko wgrany iOS 15.4 i otworzyć aparat. Następnie z certyfikatu covidowego skanujemy kod QR a potem tylko decyzja, gdzie zachować skan czy w Portfelu czy w aplikacji Zdrowie.

 


Źródło: maclife

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy