^

Program na dziś: Pareto Security

Tomasz Wołkowski

22 stycznia 2022

Żaden system nie jest bezpieczny. Jednakże Apple próbuje za każdym razem podnieść ogólne bezpieczeństwo swojego systemu. Są to nie tylko nowe środki do lepszego zabezpieczenia danych, ale i inne zabezpieczenia. W macOS zintegrowane są różne mechanizmy bezpieczeństwa. Z każdą nową aktualizacją dochodzą kolejne. Ale jak kontrolować, czy wszystkie zalecane opcje są aktywowane? Istnieje bardzo przydatna aplikacja, które pomoże nam w tym.

Pareto Security

Program Pareto Security chce Ci pomóc lepiej zrozumieć zintegrowane środki bezpieczeństwa w Twoim maku. Sam program nie chce niczego „swojego” wnosić. Dużo bardziej chodzi tu o kompaktowy przegląd wszystkich możliwości. Po instalacji aplikacja jest dostępna na pasku menu i przetrząsa wiele ustawień macOS, aby wskazać słabe punkty.
Program dzieli bezpieczeństwo na 4 zakresy: Access Security, Firewall & Sharing, Software Updates, System Integrity. Wewnątrz tych zakresów program sprawdza takie rzeczy jak AirPlay, FileVault, połączenie WLAN i dużo więcej. Dzięki temu możemy szybko sprawdzić, które funkcje są aktywne, a które można jeszcze włączyć.
Aplikację można pobrać ze strony producenta i kosztuje 15 Euro jednorazowo lub dostępny jest poprzez abonament w Setapp.

 

Źródło: maclife

 

 

Tomasz Wołkowski

Nazywam się Tomasz Wołkowski i od 2006 r. korzystam z rozwiązań firmy Apple, kiedy to kupiłem MacBooka White 13" , był to pierwszy komputer od Apple z procesorem Intela. Od tamtego czasu korzystam tylko z rozwiązań Apple. Teraz prowadzę swoją firmę, ale w dalszym ciągu znajduję czas na to, żeby śledzić wydarzenia, dotyczące firmy z Cupertino.
Komentarze (4)
L

4 komentarze

 1. MK

  To prawda, program niczego „swojego nowego” nie wnosi. Sprawdziłem na stronie producenta jakie elementy bezpieczeństwa program sprawdza, odnalazłem je w Ustawieniach systemu, sprawdziłem które są niezbędnie, które mam włączone i….zaoszczędziłem co najmniej 15 euro.
  Tak więc dziękuję za poradę programu dnia zaoszczedziłęm trochę pieniędzy i wiem, że ustawienia systemu mam bezpieczne 🙂
  Pozdrawiam.

  • Tomasz Wołkowski

   Bardzo się cieszę, że NA DZIEŃ DZISIEJSZY masz wszystko włączone i czujesz się bezpiecznie 🙂 pozdrawiam

 2. Piotr Gwardecki

  Faktycznie, program nic nie wnosi dla zaawansowanego użytkownika MacOS bo większość po reinstalacji sama włącza odpowiednie opcje; dla nowych użytkowników nie obeznanych lub zagubionych może pomóc zacząć.

 3. kuj

  Dawno nie widziałem reklamy bardziej nic nie wnoszącego softu.