^
App Store developers logo ikona

Możesz krytykować aplikacje Apple w App Store

Jaromir Kopp

4 października 2021

Apple udostępnił możliwość oceniania swoich aplikacji w App Store. Dotyczy to nie tylko aplikacji Apple, które można zainstalować dodatkowo, ale również aplikacji wbudowanych w system np. Dom, Wallet, Minutnik, Mapy.

Wyraź swoją opinię

Aplikacje Apple można oceniać tak samo, jak aplikacje od innych producentów. Można przydzielić im stosowną ilość gwiazdek, ale również można dołączyć recenzję.

Odbywa się to w tradycyjny sposób. Wystarczy otworzyć App Store i w zakładce wyszukiwanie wpisać np. „Apple Dom”, aby znaleźć aplikację Dom, czy „Apple Podcasty”.  Jeżeli przy okazji chcemy ocenić inne aplikacje Apple, to wystarczy, że pukniemy w nazwę dewelopera (Apple) pod tytułem programu. 

Wystawioną średnią ocenę znajdziemy zaraz pod ikoną aplikacji, a możliwość wystawienia oceny i recenzji, zaraz pod skróconym opisem. Tam też znajdziemy opinie innych użytkowników.

Oceny aplikacji systemowych Apple W App Stpre

Nasze zdanie o aplikacjach Apple

Do tej pory, jeżeli chcieliśmy pochwalić lub skrytykować jakąś aplikację systemową, to musieliśmy wysyłać raporty o błędach. Od niedawna, możemy wprost w App Store wyładować swoją frustrację lub dać upust zadowoleniu. I widać, że użytkownicy już odkryli tę możliwość i chętnie z niej korzystają.

Jak się domyślacie w polskim App Store, mocno obrywa się mapom Apple, ale nie za budowę interfejsu, bo ta jest od Google’a Maps znacznie lepsza, ale niestety za wciąż ubogie dane, zwłaszcza POI. 

Jednak chyba najgorzej wypadł Tłumacz. Jedna gwiazdka zależy się Apple i tej aplikacji za ciągłe ignorowanie naszego języka i języków naszych sąsiadów.

Ja „wyżyłem” się na aplikacji Dom, która podpada mi ukrywaniem zaawansowanych możliwości automatyzacji w HomeKit oraz brakiem wsparcia dla charakterystyk producentów.

Zaskakująco dobrze jest oceniana aplikacja Apple TV, ale i inne np. Miarka też otrzymują przychylne oceny, Lokalizator (Znajdź) ma same piątki jak na razie.

Swoje opinie możecie wyrażać tak jak wam wygodnie. Wcale nie muszą być pisane po angielsku. Ważne, aby były rzeczowe i punktowały największe wady, ale i wskazywały zalety aplikacji od Apple.

No to do dzieła! Niech Apple wie.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy