^

Logitech wprowadza klawiaturę MX Keys Mini

Przemysław Marczyński

28 września 2021

Logitech wprowadza dziś na rynek mniejszego brata klawiatury serii MX. Nowe urządzenie MX Keys Mini (dla komputerów Apple i PC) posiadają nową, minimalistyczną formę. Nowe klawiatury nie posiadają sekcji numerycznej, dzięki czemu są znacznie mniejsze od swojego starszego brata.

Mechanizm Perfect Stroke

Klawisze MX Keys Mini zostały zaprojektowane w układzie Perfect Stroke i rozkładają siłę nacisku równomiernie na powierzchni, dzięki czemu każde naciśnięcie jest ciche, naturalne i płynne – nawet to przy krawędzi klawisza. Zwiększona stabilność klawiszy optymalizuje szybkość reakcji, a wyczuwalne dotykiem wskazówki dotyczące ułożenia dłoni ułatwiają orientację palców i pozwalają zachować płynność pracy. W MX Keys Mini dostępne są trzy nowe funkcje: klawisz dyktowania (funkcja dostępna w systemach Windows i macOS, dostępna w wybranych krajach), klawisz wyciszania/wyłączania mikrofonu oraz klawisz emoji.

Złącze USB-C i trzy kolory

Oferując szybkie ładowanie przez USB-C, MX Keys Mini łatwo łączy do trzech urządzeń bezprzewodowych z Bluetooth® Low Energy i jest kompatybilny z Windows®, Chrome, Linux i Android, macOS, iOS, iPadOS, Bluetooth i odbiornikiem Logi Bolt USB. MX Keys Mini dla Mac jest zoptymalizowany dla macOS, iOS i iPadOS. Klawiatury MX Keys Mini występują w trzech kolorach – różowy, bladoszary i grafitowy.

Cena i dostępność

Logitech MX Keys Mini i MX Keys Mini for Mac będą dostępne od dziś na stronie Logitech.com i u wielu sprzedawców na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna MX Keys Mini i MX Keys Mini dla komputerów Mac wynosi 479 PLN.

Przemysław Marczyński

Współautor książki "macOS. Proste Poradniki" - www.prosteporadniki.pl. O technologii pisze od ponad 15 lat. Tworzył podcasty o Apple.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

 1. beznadzieja

  Nie łączy się po Unifying 🙁
  Co to za bezsens – mam MX Keys i działa z Mac gdy włączony jest FileVault. A tu będzie trzeba dokupić jakiegoś Bolt’a jeszcze 🙁
  Sprzedają w komplecie z MX Anywhere 3 który jest kompatybilny z Unifying.

  Spójność level master :-/

  A wahałem się pomiędzy Keychron K3 – ale info o tym bolt to mnie rozwaliło:

  Zgodność

  Kompatybilna z odbiornikiem Logi Bolt USB (brak w zestawie)
  Produkty bezprzewodowe Logi Bolt nie sparują się z innymi odbiornikami USB firmy Logitech