^
Primephonic i Apple Music

Apple przejmuje serwis streamingu muzyki klasycznej Primephonic

Jaromir Kopp

30 sierpnia 2021

Dziś Apple, co mu się bardzo rzadko zdarza, powiadomił o przejęciu firmy stojącej za usługą streamingu muzyki klasycznej Primephonic. Nowa aplikacja dedykowana muzyce klasycznej trafi do systemów Apple.

Słynne „doświadczenie” z muzyką klasyczną pojawi się w Apple Music

Apple ogłosiło dziś, że nabyło Primephonic, renomowany serwis streamingu muzyki klasycznej, który oferuje wyjątkowe wrażenia słuchowe dzięki  dźwiękom najwyższej jakości, funkcjom wyszukiwania i przeglądania zoptymalizowanym pod kątem muzyki klasycznej, rekomendacjom ekspertów oraz szczegółowym informacjom kontekstowym na temat repertuaru i nagrań.

Oliver Schusser, wiceprezes Apple Music i Beats powiedział: 

Kochamy i mamy głęboki szacunek dla muzyki klasycznej, a Primephonic stał się ulubieńcem fanów wśród entuzjastów muzyki klasycznej.  Wspólnie wprowadzamy do Apple Music nowe, wspaniałe funkcje muzyki klasycznej, a w niedalekiej przyszłości udostępnimy dedykowaną muzykę klasyczną, która będzie naprawdę najlepsza na świecie.

Wtórował mu Thomas Steffens, współzałożyciel i dyrektor generalny Primephonic:

Udostępnienie tego, co najlepsze w Primephonic abonentom Apple Music jest niesamowitym wydarzeniem dla przemysłu muzyki klasycznej. Artyści uwielbiają serwis Primephonic i to, co zrobiliśmy w dziedzinie muzyki klasycznej, a teraz mamy możliwość połączenia się z Apple, aby dostarczyć absolutnie najlepsze doświadczenia milionom słuchaczy. Możemy wprowadzić muzykę klasyczną do głównego nurtu i połączyć nową generację muzyków z następną generacją słuchaczy.

Gordon P. Getty, główny udziałowiec firmy Primephonic dodał:

Firma Primephonic została założona, aby zapewnić, że muzyka klasyczna pozostanie aktualna dla przyszłych pokoleń. Primephonic i Apple mogą wspólnie realizować tę misję i sprawić, że muzyka klasyczna stanie się dostępna dla publiczności na całym świecie.

Serwis Primephonic nie jest już dostępny dla nowych subskrybentów i zostanie wyłączony od 7 września. Apple Music planuje w przyszłym roku uruchomić dedykowaną aplikację do słuchania muzyki klasycznej, łączącą wyjątkowy interfejs użytkownika Primephonic, który fani pokochali, z dodatkowymi funkcjami. W międzyczasie obecni subskrybenci Primephonic otrzymają sześć miesięcy Apple Music za darmo, zapewniając sobie dostęp do setek tysięcy albumów muzyki klasycznej, wszystkich w formacie Lossless i wysokiej rozdzielczości, a także setek albumów muzyki klasycznej w Apple Music’s Spatial Audio oraz stale  dodawane nowe albumy.

Aplikacja Primephonic zniknęła już z App Store, stron Apple kierujących do App Store i sklepu Google Play. Na strnie Primephonic znajduje się informacja o przejęciu oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy