^
Manager haseł w iCloud dla Windows 12.5

Manager haseł w iCloud dla Windows 12.5

Jaromir Kopp

17 sierpnia 2021

W końcu manager haseł iCloud trafił do Windows. Apple udostępniło iCloud dla Windows 12.5, a nowe wydanie zawiera aplikację menedżera haseł. To wydanie dodaje również możliwość synchronizacji haseł pomiędzy urządzeniami z Microsoft Edge.

Hasła to nie jedyna zmiana w iCloud dla Windows 12.5

Rene Ritchie zamieścił w serwisie Twitter informację o niektórych nowych funkcjach iCloud w systemie Windows.

iCloud dla Windows w wersji 12.5 z nową aplikacją menedżera haseł.

Dostęp do haseł i zarządzanie nimi.

[to] Część aplikacji iCloud w Windows Store.

Działa z MS Edge, Google Chrome.

Zaszyfrowana baza danych, rozszerzenie używa szyfrowanego kanału komunikacji.

https://twitter.com/reneritchie/status/1427319632919244804

Więcej informacji znajduje się w opisie dodanym przez Apple w Windows Store. Najnowsza wersja nie tylko zawiera nową aplikację iCloud Passwords, ale także pozwala na synchronizację haseł między urządzeniami w przeglądarce Microsoft Edge za pośrednictwem rozszerzenia:

Nowa aplikacja iCloud Passwords umożliwia wyświetlanie zapisanych haseł i zarządzanie nimi na komputerze z systemem Windows.

Synchronizuj swoje hasła między urządzeniami i komputerem w Edge, korzystając z rozszerzenia iCloud Passwords Extension.

iCloud dla Windows został pierwotnie uruchomiony w lutym 2019 roku. Aplikacja pozwala użytkownikom Apple synchronizować wiele danych z iCloud na laptopie lub komputerze stacjonarnym z systemem Windows. Aplikacja zapewnia dostęp do iCloud Drive (Pliki), zdjęć, poczty, kontaktów, kalendarzy, zakładek, a teraz również do haseł.

Dajcie znać, czy działa. Teraz producenci managerów haseł jak 1Password, będą mieli ciut trudniej.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (8)
L

8 komentarzy

 1. Soban

  Do tej pory korzystałem z menagera haseł Norton, właśnie z tego względu, że na PC mam windowsa. Także dla mnie to wielka zmina na lepsze
  Co dziwne, aplikacja Apple Software Update nie wykrywa nowej wersji iCloud, wiec byłem zmuszony zainstalować wersję z ms store, a zawsze tego unikałem.
  Dodam jeszcze, że u mnie wtyczka działa na Operze, więc jak mniemam będzie działać na wszystkich przeglądarkach opartych o chromium.
  Jednak ani w operze ani w edge nie znajduje mi haseł, na każdej stronie wtyczka pokazuje, że nie mam zachowanych haseł to tej witryny
  BTW jestem pewien że icloud na windows pojawił się wcześniej niż w 2019 roku, używam go od wielu lat na windowsie

  • Jaromir Kopp

   KomentarzOczywiście, że wcześniej, ale hasła dopiero teraz 😉

   • Soban

    Chodziło mi o to Twoje zdanie „ iCloud dla Windows został pierwotnie uruchomiony w lutym 2019 roku.”

    • Jaromir Kopp

     Ty chodzi o aplikację, wtedy było to składniekiem iTunes z tego co pamiętam.

     • Soban

      Mam wrażenie że mówisz o aplikacji którą można pobrać z ms strore. Zanim iCloud tam trafił, cały czas można było go pobrać jako plik exe ze strony apple tak jak iTunes

  • Soban

   Już mi wszystko działa i na Operze i na Edge, widocznie potrzebował więcej czasu na zsynchronizowanie pęku kluczy

 2. Gre

  Czy ta zmiana pozwoli na synchronizację timeline Twittera pomiędzy iphone a windows? Oryginalna aplikacja pewnie nie, ale może inna? Bardzo by mi się to przydało. Ponoć kiedyś to było możliwe, ale serwis który to obsługiwał przestał działać.

  • Jaromir Kopp

   Nie, to nie ma wiele wspolnego