^
5G

Priorytetyzacja 5G. Apple namawia deweloperów do preferowania 5G i daje narzędzia

Jaromir Kopp

12 sierpnia 2021

Apple udostępniło nowe narzędzie deweloperskie w postaci profilu dla ustawień. Narzędzie nadaje priorytet połączeniom 5G nad WiFi, jeśli połączenie WiFi okaże się powolne, niepewne lub słabo zabezpieczone. 

Profil dla deweloperów, ale informacje dla wszystkich

Apple promuje używanie sieci 5G wśród deweloperów już od jakiegoś czasu. Powstała do tego celu dostępna publicznie strona Unlock the Power of 5G.

Dzięki lepszej wydajności transferu danych, większej przepustowości, mniejszym opóźnieniom, interaktywności w czasie rzeczywistym i wielu innym funkcjom, 5G umożliwia przełomowe innowacje i nowe możliwości dla programistów.

Dalej Apple zachwala szybszy transfer, mniejsze opóźnienia i większe bezpieczeństwo sieci 5G względem Wi-Fi i innych rozwiązań. Patrząc na to, jak użytkownicy potrafią swoje sieci Wi-Fi skonfigurować, Apple ma sporo racji.

Programiści mogą teraz dodatkowo pobrać profil ze stron dla nich zarezerwowanych. Tak wygląda opis profilu podany m.in. przez iMore.

Urządzenia 5G z systemem iOS 15 i iPadOS 15 mogą automatycznie traktować priorytetowo połączenia za pośrednictwem sieci 5G zamiast WiFi, gdy wydajność sieci WiFi, które odwiedzasz sporadycznie, jest niska lub gdy jesteś podłączony do sieci WiFi, które nie są bezpieczne. Zainstaluj profil 5G Preferred Over Wi-Fi na urządzeniach z systemem iOS 15 i iPadOS 15 Beta 4 lub nowszym, aby znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo, że połączenia 5G będą preferowane w stosunku do połączeń Wi-Fi, oraz aby zapewnić, że logika ścieżki sieciowej jest zoptymalizowana pod kątem sytuacji, w których 5G będzie preferowane. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://developer.apple.com/5g/.

Po zainstalowaniu na iPhone’ach z 5G profil przez 14 dni będzie preferował połączenia 5G.

A jak wyglądają Wasze doświadczenia z 5G? Działa toto w Polsce już w sposób zadowalający? Niskie częstotliwości u nas używane dla 5G nie stanowią przeszkody?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy