^

MacBooki Pro 14 i 16″ z procesorami Apple już produkowane

Jaromir Kopp

9 sierpnia 2021

Dochodzą do nas dobre wieści od dalekowschodnich dostawców Apple. Ruszyła produkcja długo wyczekiwanych mocniejszych i większych wersji MacBooków Pro. Wczesnojesienna premiera wydaje się niezagrożona, a można być jeszcze większym optymistą i spodziewać się premiery w ostatnich daniach lata. Tylko, czy Apple sprosta zapotrzebowaniu? 

800 000 sztuk w listopadzie

Firmy produkujące dla Apple zaczęły masową produkcję nowych, przeprojektowanych 14″ i 16″ MacBooków Pro. Według raportu z DigiTimes cytowanego m.in. przez MacRumors rozpoczęta obecnie produkcja ma pozwolić na dostawę 800 tysięcy sztuk MacBooków miesięcznie już od listopada.

14- i 16-calowe MacBooki Pro mają być wyposażone w zupełnie nowy wyświetlacz z podświetlaniem mini-LED, unowocześnioną konstrukcję i bardziej wydajną wersję procesora Apple. Trafią do sprzedaży gdzieś między wrześniem a końcem roku. Wcześniejsze i aktualne doniesienia potwierdzają, że nie ma już problemów z dostawami.

Poprzedni raport DigiTimes wskazał, że nowe laptopy będą miały premierę we wrześniu, przypuszczalnie wraz z nadchodzącym iPhone 13 i Apple Watch Series 7. Choć teoretycznie nadal jest to możliwe, Apple będzie bardziej skłonne zorganizować osobne wydarzenie w październiku lub listopadzie, nie, tylko aby nie „przegrzać” premiery iPhone’ów, ale również, aby sprostać raczej bardzo dużemu zapotrzebowaniu, ze strony oczekujących już ponad pół roku klientów.

W zeszłym tygodniu Apple zgłosiło wiele niewydanych produktów, w tym Maców i Apple Watchy w bazie danych Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej. Chociaż zgłoszenie zawiera tylko identyfikatory modelu, są to prawdopodobnie nadchodzące MacBooki Pro i Apple Watche Series 7.

Niemniej, jednak gdy Apple zdecyduje się wydać nowe laptopy, oczekuje się, że będzie na nie duży popyt. Apple wg wcześniejszych doniesień zainwestował ponad 200 milionów dolarów w zabezpieczenie dodatkowych zdolności produkcyjnych dla wyświetlaczy mini-LED do laptopów i intensywnie poszukiwał dodatkowych dostawców do swojego łańcucha dostaw. 

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (1)
L

1 komentarz

  1. mm

    Balonik oczekiwań jest mocno napompowany. Niechże oni tego nie spieprzą.