^
Jedenaście powodów, dla których Mac to biznes

Jedenaście powodów, dla których Mac to biznes – nowa strona Apple

Jaromir Kopp

28 lipca 2021

O tym, że sprzęt Apple jest coraz bardziej lubiany przez biznes, nie trzeba przekonywać. Być może w Polsce nie jest to aż tak widoczne, ale i u nas spotyka się coraz większe wdrożenia w firmach, sprzętu Apple, choć nie zawsze są to komputery. Teraz Apple dla będących na fali Maców, przygotował specjalną stronę z jedenastoma powodami, dla których warto komputery Apple wybrać do firmy.

Jedenaście powodów, dla których Mac to biznes

Oto powody, które podaje Apple. Nie sposób się z nimi nie zgodzić

Powód 1

Jeden naprawdę potężny chip

Chip Apple M1 zmienia wszystko. Niestandardowe technologie. Piorunująco szybkie przetwarzanie. I niesamowita wydajność energetyczna. Krótko mówiąc, to przełom dla przełomów.  Dla całego Twojego zespołu.

Powód 2

Zobacz powód nr 1.

Jest tak potężny. MacBook Air, doładowany układem Apple M1, jest nawet 3,5 raza szybszy niż dotychczas. Pracuj wielozadaniowo nad różnymi projektami, analizuj arkusze kalkulacyjne podczas wideokonferencji i pokonuj nawet najbardziej wymagające zadania.

Powód 3

Nasza najdłuższa żywotność baterii.

MacBook Air może pracować gdziekolwiek, jakkolwiek i tak długo, jak tylko zechcesz, a czas pracy na baterii jest wprost oszałamiający — nawet do 18 godzin.

Powód 4

Mac współpracuje z działem IT.

Konfiguruj urządzenia z dowolnego miejsca dzięki wdrożeniu bezdotykowemu. A dzięki zarządzaniu urządzeniami mobilnymi możesz zarządzać komputerami Mac w dowolnej skali.

Wyjaśnienie: chodzi o systemy zarządzania MDM. Jest to unikalne rozwiązanie pozwalające na kontrolę nad flotą urządzeń IT od Apple w firmie, uczelni, czy instytucji. Zdalne instalowanie aplikacji, aktualizacja systemów, kontrola preferencji i ograniczenia dla użytkowników. 

Powód 5

Mac sprawdza się w firmach bez działu IT.

Mac jest intuicyjny w obsłudze i łatwy w zarządzaniu. Prosta konfiguracja i Asystent migracji Apple pomogą Ci szybko uruchomić komputer Mac. A jego niezawodny sprzęt nie zawiedzie Cię, dlatego doskonale sprawdza się w firmach z dedykowanym wsparciem IT lub bez niego.

Powód 6

Mac w dłuższej perspektywie kosztuje mniej.

Mniejsza liczba zgłoszeń do pomocy technicznej, mniejsza ilość potrzebnego oprogramowania i wyższa wartość rezydualna — to wszystko składa się na oszczędności. W porównaniu z komputerem PC jeden komputer Mac może przynieść Ci 843 USD oszczędności w ciągu trzech lat.

Powód 7

Najbardziej innowacyjne firmy pracują na komputerach Mac.

84% największych światowych innowatorów, takich jak Salesforce, SAP i Target, wdraża komputery Mac w skali globalnej.

Powód 8

Zoom, Box, OmniPlan, Outlook, Slack, Quip, Excel i wiele więcej.

Wszystkie aplikacje biznesowe, których potrzebujesz, doskonale działają na Macu — od Microsoft 365 i Google Workspace po SAP i Dropbox. A dzięki układowi Apple M1 popularne aplikacje dla iPhone’a i iPada mogą teraz działać także na Macu.

Powód 9

Bezpieczeństwo jest na wyciągnięcie ręki.

Mac jest najbezpieczniejszym komputerem osobistym na świecie, dzięki wbudowanym funkcjom, takim jak sprzętowo weryfikowane bezpieczne uruchamianie systemu, szyfrowanie w locie, Touch ID i Gatekeeper.

Powód 10

Mac kocha iPhone.

Mac działa dokładnie tak, jak urządzenia Apple, które pracownicy znają i kochają — a wszystkie z nich współpracują bezproblemowo. Kopiuj i wklejaj na wszystkich urządzeniach. Rozszerz ekran. I odbieraj połączenia w dowolnym miejscu. 

Powód 11

Praca z Makiem to czysta przyjemność.

Daj swojemu zespołowi urządzenia, które uwielbia i pozwól mu zabrać się do pracy.

Z większością tych powodów trudno dyskutować. A może sami chcielibyście coś dodać do tej listy?

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy