^

Dźwięk bezstratny nadchodzi do HomePodów

Jaromir Kopp

13 lipca 2021

Apple Music od około miesiąca oferuje strumieniowanie w jakości bezstratnej. Jednak ilość urządzeń, które mogą z tych dobrodziejstw korzystać, jest ograniczona. Na szczęście zgodnie z zapowiedziami niebawem się to zmieni. Do grupy urządzeń odtwarzających dźwięk bezstratnie dojdą HomePody.

3 beta systemu 15 dla HomePodów z dźwiękiem bezstratnym

Apple już wcześniej zapowiedział, że HomePody doczekają się bezstratnego strumieniowania Apple Music wraz z kolejną aktualizacją systemów. Wszystko wskazuje na to, że będzie to dopiero system 15.

Tu znajdziecie listę urządzeń wspierających dźwięk bezstratny z Apple Music.

Jak informuje Apple Insider, Apple wprowadził bezstratny dźwięk do HomePodów w trzeciej wersji beta systemu operacyjnego HomePod 15.

Udostępniona testerom AppleSeed w poniedziałek trzecia beta HomPodOS 15 nie została zaopatrzona notatką, w której Apple wymienia nowości. Okazuje się jednak, że trzecia beta wprowadza jedną kluczową nową funkcję. Zawiera wsparcie dla Lossless audio w Apple Music w 48 kHz i próbkach 24-bitowych. 

Dodatkowo aktualizacja naprawia bardzo dokuczliwy błąd, powodujący przegrzewanie, a nawet uszkodzenia sprzętowe HomePodów „dużych”. Wersje mini raczej nie zostały dotknięte tym problemem.

Bety dla HomePodów nie są dostępne ani dla deweloperów, ani publicznie. Mogą je instalować jedynie zaproszeni do AppleSeed. Jednak w sieci pojawiły się profile pozwalające na instalowanie bet, co jak już wspomniałem, kosztowało przynajmniej kilku użytkowników sporo nerwów, a nawet utratę urządzeń, bo bety nie są objęte gwarancją.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (0)
L

0 komentarzy