^
iPad mini rendery FPT

iPad mini też jesienią. Jednak znacznie przeprojektowany

Jaromir Kopp

12 lipca 2021

Nowy iPad mini jest na dobrej drodze do premiery tej jesieni i dodatkowo czeka go „największe przeprojektowanie”, jakie zaliczył do tej pory. I to akurat nie jest zbyt wielkie osiągnięcie, bo dużo zmian w wyglądzie podczas całej kariery wersji mini, nie nastąpiło. Te rewelacje pochodzą od kolejnego wiarygodnego sygnalisty.

iPad Air, ale mniejszy

Wg źródeł cytowanych przez Cult of Mac https://www.cultofmac.com/747254/ipad-mini-biggest-redesign-2021/ szósta edycja iPada mini może wyglądać jak bardziej kompaktowa wersja iPada Air. Ma być wyposażona w większy ekran, który podobnie jak w Air będzie „od krawędzi do krawędzi”. Wg podawanych informacji kolejnym podobieństwem do Air ma być zastosowany procesor. Sercem iPada mini 6-gen. ma zostać A14 Bionic.

iPad mini ostatni raz został odświeżony przez Apple w marcu 2019 roku. Wtedy to otrzymał procesor A12 Bionic, technologię True Tone oraz obsługę Apple Pencil. Pomimo lekkiego zapomnienia i dość wysokiej ceny, iPad mini nadal ma swoich fanów i nie są to tylko operatorzy dronów.

W najnowszym wydaniu swojego newslettera Power On Gurman przewiduje, że szósta generacja iPada mini doczeka się poważnych zmian konstrukcyjnych i może wyglądać jak mniejsza wersja iPada Air czwartej generacji, o czym wspomniałem już wyżej. Urządzenie otrzyma większy ekran aż 8,4″ (obecnie ma 7,9″) – dodaje Gurman. Oczekuje się, że zadebiutuje tej jesieni, prawdopodobnie po premierze iPhone’ów 13.

Gurman nie jest pierwszym, który sugeruje, że nowy iPad mini będzie miał wiele wspólnego z najnowszym iPadem Air. Sygnalista Jon Prosser w zeszłym miesiącu udostępnił rendery, na podstawie własnych informacji. Są one zbieżne z tym, co przewiduje Gurman. Dodatkowo Prosser przewiduje, że mini dostanie tak jak Air Touch ID w przycisku włącznika i USB-C jak iPady Pro. Prosser spodziewa się również, że Apple wprowadzi nową, bardziej kompaktową wersję Apple Pencil specjalnie dla mini.

Jaromir Kopp

Użytkownik komputerów Apple od 1991 roku. Dziennikarz technologiczny, programista i deweloper HomeKit. Propagator przyjaznej i dostępnej technologii. Lubi programować w Swift i czystym C. Tworzy rozwiązania FileMaker. Prowadzi zajęcia z IT i programowania dla dzieci oraz młodzieży, szkoli też seniorów. Współautor serii książek o macOS wydanych przez ProstePoradniki.pl. Projektuje, programuje oraz samodzielnie wykonuje prototypy urządzeń Smart Home. Jeździ rowerem.
Komentarze (2)
L

2 komentarze

  1. Paweł Nyczaj

    Moim zdaniem Apple powinien przekształcić iPhone 12 Mini w iPhone SE 2021 właśnie poprzez umieszczenie Touch ID w przycisku bocznym. Wtedy Mini bez notchg byłby odczuwalnie tańszy od podstawowego modelu i niewykluczone, że dobrze by się sprzedawał

    • Dobrze mówi

      Bardzo dobra propozycja. Sprzedaż Mini (SE 2021) byłaby dużo lepsza i cała linia produktów byłaby spójna.